1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

TUTORIAL : Si të mbrohemi nga viruset në Facebook

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga ArianIdrizaj, 8 Shkurt 2015.

 1. ArianIdrizaj

  ArianIdrizaj Anëtar

  Postimet:
  31
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Përshëndetje stafit dhe anëtarëve të forumit më të madh shqiptar të informatikës IT Shqip.Sonte do ju tregoj se si të mbrohemi nga viruset në FB.Disa nga ju kishin probleme pasi që automatikisht në profilet e juaja shpërndaheshin disa linka pa dijeninë tuaj dhe shpeshherë përmbajtja e tyre është pornografike.Nëse keni rënë viktimë e ketij virusi atëherë shumë thjeshtë mund ti bllokojmë këto programe që postojnë pa dëshirën tonë.

  1.Hap llogarin tende ne FB dhe shko tek Privacy Settings

  2.Kliko tek Apps dhe Websites

  3.Kliko Turn off All Apps


  Kjo pra ishte miq , shpresoj që postimi është bërë në vend të duhur dhe e keni kuptuar.
   
  Selim Korbi pëlqen postimin.
 2. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po keshtu mundesh mi ndalu por i ndalon edhe Programet e tjera qe i perdor dhe Lojrat

  Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
   
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,566
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  243
  mundesh ne i selektu cilat programe don me i lon lshut cilat jo
   
  Selim Korbi pëlqen postimin.
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Gjithashtu mundeni me instalu bitdefender safego ose norton safeweb (jan aplikacione per facebook)
   
  z4x0r pëlqen postimin.
 5. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,079
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Eset Social Media Scanner - vegel shume e mire sidomos per rrjetet sociale.
   
  bledian93 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...