1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Tutorial per Popcash [FAKE] [USELESS]

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga KALI-ALB, 26 Korrik 2017.

 1. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje doja te shitja nje tutorial per popcash ketu ne ITSHQIP
  por ne fakt 10 minuta para se me postu pergjigjien ne kete teme : me erdhi pergjigjia nga popcash.

  Ne kete te teme do kju tregoj si funksiononte ky tutorial dhe pse vendosa ta shperndaj.

  Si fillim fillova duke hapur nje account ne popcash dhe te shtoja faqen time ne ate kohe.

  Fitova disa cent me klikime te verteta por duke klikuar vete dhe kur ishte neti shume i avshte dhe nuk i hapte publicitet pashe qe ne popup kishte nje link qe fillonte :
  Code:
  popcash.net/........./..........
  dhe ne vend te pikave ishin numra.

  E mora kete link dhe e ngjita ne nje navigator tjter si Mozilla dhe pashe qe publliciteti u hapte (gje qe nuk behet me nje link te popads.net)

  Dhe vendosa te kerkoj disa VPS, ata qe i kam kerkuar ketu dhe antari @Koraab me ka ofruar.

  Ne keto VPS instalova Hitleap dhe Traffic Spirit, Ne traffic spirit zgjidhja contry vetem US dhe dergoja te gjithe traffikun ne ate link (linku qe eshte popcash.net/........./..........) dhe pakore me vone pashe qe fitimi u rrit me shpejt se ditet tjera.

  Bera te njeten gje me hitleap dhe ate dite shkova perfitim deri ne 1.5$ pashe qe kjo pune jep perfitime.

  Bera te njeten gje gjate disa diteve deri sa shkova ne 25$.

  Kur shkova ne 25$ vendosa te beja cashout me payza dhe cashout vonovi me shume se 2 dite.

  Dhe pak çaste para se me u konjektu ne itshqip pashe qe kisha nje e-mail nga popcash ku thonte : Your account is locked.
  Reason : Fake traffic.

  Aty kuptova qe kjo metode nuk funksiononte dhe e postova ne forum per mos i mashtruar antaret.

  Por duke menduar me vete them se popcahs-i i mban per vete ato para spse sipas mendimit tim kur une i kam fituar ato leke advertiser-it ju kane hequr.
  Besoj kete gje se pata vere nje link fake qe nuk ekzistonte dhe ma bene approved.

  Sipas meje nuk çekojne fare link-at .

  A i ka ndodhur ndonje antari e njeta gje ?

  Sepse pocashi po i mashtron advertiserat e vet rendshem.


   
 2. lazerus

  lazerus Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  13
  mka ndodh dhe mu kshu.

  1 Dit masi bona request payment me erdhi email si ai qe te kishte ardhur ty
   
 3. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ti ke qen publisher apo advertiser?

  Une kam fjalen kur nje publisher i mer lekt, ato lek i hiqen advertiserit e ka ndonje rast me ja pas kthy lekt advertiserave?

  Apo i mbajne vet ato lek? me pak fjale ja vjedhin advertiserave
   
 4. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  Epo diqysh dojn me fitu ata ... :p
   
 5. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Munden me fee (taksa) qe i marin nje advertiseri po je me ja vjedh gjithe lekt?


  Ku mundem me i denoncu? :p
   
 6. lazerus

  lazerus Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  13
  kam qen dhe advertiser dhe publisher.

  10$ tek advertiser kan ik per 1 or

  vet i mbajn... sic e thashe dhe me lart 10$ per nja 10,000 imperssion mi moren brenda 1 ore
   
 7. lazerus

  lazerus Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  13
  nk quhet tamam vjedhje e advervisve... klikimet vijn por jan klikime pa vler pasi jan proxy ip
   
 8. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per mu vjedhje quhet se advertiseri nuk shkon aty per me mar visitor bot por visitor te vertete.

  Nuk e di ti advertisu me lekt qe ke bo deposit apo lekt qe ke fitu si publisher.
   
 9. lazerus

  lazerus Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  13
  Lekt qe fitova si publisher normal. sdu me i harxhu lekt kot.
   
 10. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  E han foren popcashi po problemi qendron te logjistika e trafikut! Nese ke nje faqe qe ka traffik deri diku nga Google, Organic.. atehere perdor keywords ne source te njojt qe vjen traffiku dhe dergon, por duhet me dergu val val.. nkete form e han.. une kom marr pages psh prej AdFly.. me fake traffic.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 11. lazerus

  lazerus Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  13
  edhe un kom marr nga adfly me fake traffic , vazhdoj te marr akoma por sot se di pse nk po mi quante shumicen.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 12. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Dmth me traffic spirit me i dergu traffic me keyword edhe me hitleap me ja dergu ke linkat ?
   
 13. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Jo Hitleap.. po IPTS veq.. ama duhet pune edhe nkonfigurim aty ... shkurt e shqip mos humb koh nkete drejtim tkisha sugjeru.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...