1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Tutorial // Baby Iconn' // arbII*

Tema tek 'Photoshop' e hapur nga arbII*, 18 Korrik 2014.

 1. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Tutorial // Baby Iconn' // arbII*

  1- Hapim një document 100x100 PX

  2- Marrim një stok
  [​IMG]

  3- Duplikoje stokun dy herë

  4- #Layer 1: Luminosity - Opacity 100%
  5- #Layer 2: Overlay - Opacity 100%

  6- Shkojm: Layer>New Adjustment Layer>Curves
  [​IMG] ...[​IMG] ...[​IMG]. ..[​IMG]

  7- Pastaj: Layer>New Adjustment Layer>Hue/Saturation
  [​IMG]

  8- Shko: Layer>New Adjustment Layer>Color Balance
  [​IMG]

  9- Pastaj: Layer>New Adjustment Layer>Selective Color
  [​IMG] ...[​IMG]

  10- I jepim një dritë me brushë në krye të avatarin në anen e djathtë nalt.
  [​IMG]

  11- Shko: Layer>New Adjustment Layer>Photo Filter
  [​IMG]

  12- Tani shtoni një layer, pastaj IMAGE>Apply IMAGE.....FILTER>SHARPEN>SHARPEN - Normal - Opacity 60%

  PERFUNDIMI:::

  [​IMG]
   
  Last edited: 18 Korrik 2014
  gfxD dhe sp0nTeX pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...