1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Trik ne Facebook

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga wolf_mc12, 2 Nëntor 2014.

 1. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje te gjithve.

  Pse mbrenda 12 orve te fundit shum perduris te fb kryesisht nga KS, po bine PRE e kesaj trike te fundit,
  A eshte nje mos dijeni e ulut nga perdorusit e FB, qe nuk e ka opcione qe nuk mundesh ti shikosh viztort e fundit qe kan shikuar profilin tende, apo me te vertet dojna ENDRRA?

  Code:
  https://www.facebook.com/pages/Albko/595349947166968?sk=timeline&ref=page_internal
  Code:
  http://albcraft.com/fbs/profile/
   
  Last edited by a moderator: 3 Nëntor 2014
 2. as1zo

  as1zo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  215
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  nuk po mundem ta besoj se qfar analfabeta ka Shqiptar qe jane perdorues te fb . Nder menyrat ma palidhje mu ngul
   
 3. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  ktu mas shumti ngulen personat e moshum pak prej 40 e perpjet edhe kta fmia e vogel prej 7 deri 13 ose 14 vjeq ose ose edhe pak ma te mdhej.
   
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Ne kete bot ka shum ma shum budall se sa te mequm, kete ta keni parasysh, keshtu qe nuk me habit fakti qe ngulen ne kesi menyra.
   
 5. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  I menquri ka thënë: Po të mos kishte budallë në këtë botë, unë do të vdisja urie.

  Jo thjesht, mendimi im është që njerëzit të cilët kan njohuri të pamjaftueshme në teknologjinë e internetit, nga kurreshtja për të parë diçka të re klikojnë në ato lidhje dhe për temën që po bisedojmë nuk është agjë tjetër vetëm, phishing.

  Përshëndetje.
   
 6. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  kjo osht idiotsii , nuk osht veq mosha 14 vjeq une plot shoqeri kom gjenerates 20-24 vjet edhe ata po me te njetin sen jen infektu !!
   
 7. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po quditna shum me qita njerz .
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 8. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Keto jane vetem mashtrime te cilat i bejne njerezit te cilet nuk kane qfare te bejne apo merren me pune te kota. Perderisa ky opsion nuk eshte zyrtar nga kompania (Facebook) atehere pse te biem pre e ketyre mashtrimeve. Shume persona te rinj apo te vjeter ne moshe te cilet nuk kane fare njohuri rreth teknologjise bien pre e ketyre mashtrimeve qe qdo dite e me shume po perhapen neper rrjete sociale dhe nuk kane dijeni se qfare rreziqe mund te sjellin mbrapa.Rrjeti social Facebook qdo dite eshte duke shkuar drejt komercializimit edhe pse ne nuk e verejme kete gje.

  Dhe lirisht mund te them se ne ditet e sotme nuk ka privatesi , edhe pse disa rrjete sociale ne kete rast Facebook i kane disa opsione te cilat bejn te mundur shperndarjen e te dhenave vetem me miqte e tyre por me analizu ne detaje as kjo nuk eshte plotesisht e vertete. Shume persona i shfaqin te dhenat e tyre personale/te ndjeshme ne publik(internet) duke e rrezikuar keshtu qdo dite vjedhjen e identitetit ku ne ditet e sotme mbrojtja e te dhenave personale nuk eshte ne nivelin e duhur per sa i perket sigurise se tyre.

  E zgjata pak si shume mirepo edhe mua sikurse juve me bezdisi shume ky mashtrim dhe jo vetem ky por shume mashtrime te ketij lloji dhe duhet te bejme diqka ne si njohes te ketyre gjerave qe t'a bejme parandalimin e ketyre dukurive te shemtuara te cilat nuk jane ne te mire te perdoruesve vetem ne dem te tyre.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 9. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Budallalliqe pa fund. I gjejne te gatshme keto script , vetem bejne perkthimin (ne kete rast nga turqisht ne shqip) [keshtu jane hapur fjale qe kete script e kane marre nga nje faqe turke.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 10. z4x0r

  z4x0r Anëtar i Njohur

  Postimet:
  837
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  63
  Po sikur te kishte qen i gjithe njerzimi "developer, programer, webmaster, aktor, dhe te menqur, atehere 99% kish pas renje ne fitim te parave permes internetit, per ket arsye kan than, i menquri jeton prej budalles, 1 apo pak te menqur fitojn nga nje gje e krijuar, sepse shume budalle e konsumojne ate gje, kjo eshte normale, si do te fitonin njerezit nga youtube, nese te gjithe do te hynin aty vetem per te uploaduar.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 11. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  veq te shqiptart perhapet kaq shume, se fort jena popull kurreshtar
   
  boom3rang pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...