1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Trainimet MikroTik ne Kosove

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga kosoWar, 22 Nëntor 2019.

 1. kosoWar

  kosoWar Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje te gjitheve,

  MikroTik Albania, po don me mbajte trajnime per MikroTik MTCNA dhe MTCRE.
  Trajnimi mendohet me u mbajte nga mesi i muajit Dhjetor 2019 nese jeni te interesuar me shkruani ne PM

  MikroTik ka disa certifikime te ndryshme
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Kursi baze, pra MTCNA (MikroTik Certified Network Associate) ne fund te te cilit, pas testit mer titullin MTCNA zyrtar nga MikroTik.
  Requirement per kete kurs jane njohuri baze te rrjetave, IP, subnetting etj
  Kursi zgjat 3 dite nga ora 09:00 deri ne 17:00
  Kosto: 350EUR


  Guideline per kohezgjatjen dhe topic qe diskutohen i gjen ketu:
  https://mikrotik.com/download/pdf/MTCNA_Outline.pdf

  Ne kurs jane te perfshira:
  1. Ruter hap lite ose hap mini me te cilin do te kryhen laboratoret dhe do ta maresh me vete ne fund te kursit ne menyre qe te praktikohesh dhe testosh ne vazhdim

  2. Drekat gjate tre diteve.

  3. Ne castin qe ne examin perfundimtar qe kryhet online ne faqen e MikroTik, arrihet vleresim mbi 60%, atehere meret edhe certifikata MTCNA e printuar. Certifikata eshte e verifikueshme ne cdo kohe nga cdokush me numrin e certifikates ose emrin, ne faqen zyrtare te MikroTik, ne cdo kohe.

  Kurset zakonisht i zhvillojme ne sallen tone ne: Rruga Budi, Qyteti Studenti, Tirane. Foto dhe info nga trainimet dhe kurset mund te gjesh edhe ne instagram,dhe facebook user: mikrotik.albania

  Ne ditet e shkuara per shkak te kerkeses nga ISP dhe kompani te tjera kemi zhvilluar MTCNA per dy dite, dhe ne kete rast tarifa eshte e reduktuar ne 260 EUR per shkak se nuk perfshihen pikat 1 dhe 2 me lart. Certifikata dhe provimi patjeter qe jane te njejtat.

  Pjesemarresi duhet te mare me vete vetem nje laptop me karte ethernet. Pajisjet e tjera te nevojshme dhe ambientet ofrohen nga qendra.

  Per me shume te lutem konsultoni me kujdes outline zyrtar te MikroTik per MTCNA, linkun per te cilin eshte vendosur me siper.

  Ne dy nga kurset e meparshme, per shkak te kerkeses nga pjesemarresit, jane shpjeguar gjerat thelbesore te CAPsMAN megjithese ai nuk eshte pjese e MTCNA. Ne varesi te grupit dhe vazhdimesise se trainimit, mund te mbulohet edhe kjo, ne forme bonusi.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Kursi MTCRE (MikroTik Certified Routing Engineer) ne fund te te cilit, pas testit mer titullin MTCRE zyrtar nga MikroTik.

  Requirement eshte nje certificate MTCNA e vlefshme.
  Kursi zgjat 2 dite nga ora 09:00 deri ne 17:00
  Kosto: 350EUR


  Guideline per kohezgjatjen dhe topic qe diskutohen jane ketu:
  https://i.mt.lv/cdn/training_pdf/mtcre_outline_2019181161836.pdf

  Ne kurs jane te perfshira:

  1. Drekat gjate dy diteve.

  2. Ne castin qe ne examin perfundimtar qe kryhet online ne faqen e MikroTik, arrihet vleresim mbi 60%, atehere meret edhe certifikata MTCRE e printuar. Certifikata eshte e verifikueshme ne cdo kohe nga cdokush me numrin e certifikates ose emrin e personit, ne faqen zyrtare te MikroTik, ne cdo kohe.

  Persa i perket niveleve te tjera, mund te konsultoni perseri outline tek faqja zyrtare e MikroTik, MTCWE, MTCSE etj.

  Per trainer nese jeni pak te kycun apo ne fushen rrjetave perkatesisht ne MikroTik atehere keni degju per:


  [​IMG]
  My name is: Erion DEMIRI

  I have been working in IT industry since 1999, at first as a hardware technician at Infosoft Albania, and shortly after as a networking, firewall and antiviral professional, especially with IBM servers on WinNT.

  Created my own company on 2003, providing IT and Networking support and services to different albanian companies.
  I have thorough expertise in linux servers configuring and administering, networking configuring and troubleshooting, firewalls, QoS, etc.
  Since 2007, I have also been specializing in MikroTik Routers, being one of the first 50 certified world consultants of MikroTik.
  Since 2008, I'm part of ENS - Easy Network Solutions, a company created with my enthusiast colleagues, specializing on offering solutions on networks, wired and wireless, helping big and small ISPs on creating, expanding and troubleshooting their network infrastructure.
  I hold a degree in electrical engineering from the University of Tirana, so I like to study and contributed in different projects on Industry Automation.
  Since 2006, I work as the chief network admin of a sports betting company, having the duties of network security and expansion. This job have helped to get a thorough understanding of betting systems, odds, and risk management.
  I am a certified MT Routing Engineer, MT Wireless Engineer, MT Security Engineer.
  I got my MikroTik Certified Trainer Certificate, so I could fulfill a growing request from companies, to have certified staff.
  I have trained and certified staff of small and big companies, hotels, resorts, industrial plants in Albania and abroad, like ABCom, ArdiNET, Elettrorail Italy etc. (a full list of clients and companies can be provided on request).
  Currently working on the previously said companies and different projects on wired/wireless infrastructure, network monitoring, QoS, network security, etc.
  You can also check https://al.linkedin.com/in/erion-demiri-8a18685a for more info, different presentations made on MikroTik User Meetings Conferences etc. Also Instagram: mikrotik.albania can show photos and info from my everyday work, projects and training sessions.
   
  Last edited: 22 Nëntor 2019
 2. kosoWar

  kosoWar Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Trajnimi po fillon me 21/22 Dhjetor nese jeni te interesum ju lutem me shkruani ose kontaktoni direkt ne instagram dhe facebook user: mikrotik.albania
   

Shpërndaje faqen

Loading...