1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Tik tok live Ne PC

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Aldi1234, 13 Shkurt 2022.

 1. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje si jeni?
  doja me dit a di ndonji si beher live ne tik tok ekranit te PC?
  Kam pa video ne youtube dhe pothujse te gjitha jan me ate Loola.tv
  Doja ndonje menyr tjeter nqs dini. Flm
   
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,672
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mundesh me e bo edhe me Streamlabs Desktop:
  Code:
  https://streamlabs.com/
   
  Aldi1234 pëlqen postimin.
 3. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  28
  rrofsh kjo ishte ajo qe kerkoja flm
   
 4. Fakt

  Fakt Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  te beri se un kam provu me ket por kur ishte sukses
   
 5. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  28
  Si app esht fiks ai qe dua po spo e hap liven me kerkon server url and stream key a ka naj zgjidhje kjo?
   
 6. Fakt

  Fakt Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  e njejta edhe me mua me kerkon stream key por smund ta gjej
   
 7. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,269
  Pëlqimet:
  309
  Pikë nga trofetë:
  163
  streamlabs.com e kam provu une sa per test po kur don me u bo login nuk e pranon nuk e di pse
   
 8. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,672
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Poshnjari dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.
 9. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,269
  Pëlqimet:
  309
  Pikë nga trofetë:
  163
  @sg1 Une e kom bo vetem per test, po kur i shkrujsha te dhenat username edhe pas , nuk u hapte thoshte qe ke provu shume her , i njejti problem u shfaq si per her t par si mbas 4 muje njojt
   
 10. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,672
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ka mundesi qe dikush ne te njejtin internet me ty qe posedon te njejten ip reale ka perdor shum her tiktok per me pranu sms nga tiktok dhe mundet me u ba ban ajo ip adres, provo duke perdorur nje vpn a po mundesh me u kyc nese po ateher problemi eshte tek ip reale e providerit tend
   
 11. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  38
  Duke marre shkas nga komenti i @sg1 doja te shtoja qe mundesh edhe me i kerku operatorit te shperndarjes se internetit per te ndryshuar ip publike te rrjetit tende, edhe testoje.
   
 12. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  329
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kjo mund te mos funksionoje per shkak te Opsionit GoLive PC ne Tiktok nuk ka te bej per tentim te shumta te hyrjes provo APP Streamlabs ne mobile dhe mund te kyqesh. Ky Opsion eshte i limituar dhe duket qe eshte ne fazen e testimeve.

  Pra Streamlabs funksionin nga Opsioni Go Live nga PC:

  [​IMG]

  VIDEO:


  Ky Opsion ka kete link por qe te ridrejton nese nuk ke privilegje mbi kete opsion:
  LINK
   
 13. Fakt

  Fakt Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
 14. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  28
  shkarkova tiktokun e qatarin me vpn ca esht ai, se pranon si kjo e jotja del
   
 15. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  329
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  53
  E kam permend me lart se kycja behet por nese nuk keni akses mbi opsionin Go Live nuk funksionon
   
  Aldi1234 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...