1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Thyerja e Çekut Adsense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga -K-M-, 27 Nëntor 2019.

 1. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  48 dite kane kaluar nga dita qe e kam dorzu ne Raiffeisen Bank Prishtine ende ska gje.

  Sa dite ju ka zgjatur thyerja e çekut ne Raiffeisen?

  Google Adsense Çek
   
 2. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  909
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  30 dite max eshte por prap ske qka besh duhesh me prit.
   
 3. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,927
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Qysh te erdh qeku ne prishtine, kur google spe njeh kosoven?
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  909
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  Me shtet Albania nese eshte regjistru qytetin e ka vendos Prishtina . Shqiperia nuk e kthen mbrapsht dhe e dergon ne Prishtine apo kudoqoft ne Kosove ;)
   
  bofy pëlqen postimin.
 5. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pres une ska problem. Vetem se puntoret e dept qekave kan kohe te gjat qe punojn aty dhe e njohin protokollin aty shum mire, gjithashtu edhe jan te besueseshem nga mbrenda per shkak te kohes se gjat aty. Kjo me shqeteson pak
   
 6. shp3timi

  shp3timi Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Un kom dorezu çeka (te Adsense) n Raiffeissen Bank qe nja 5 vjet edhe koheve t fundit po vonohen 2 muje e ma shume. Çekun e fundit e kom dorezu me 8 tetor edhe hala nuk m kan dal paret.
   
 7. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,000
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  143
  Bone me wire bre qysh po keni llogari e nerva me çeka
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 8. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tmerr vlla. Tregom kur te dalin paret.

  Edhe ktu din me tu zagllavit qe nervat ti lujn
   
 9. Arian Al

  Arian Al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  8
  Heren e fundit mka zgjatë, ma pak se një muaj!
   
 10. tonkeri

  tonkeri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  146
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese si keni be update te dhanat ne bank shkoni dhe bejini, mu me ka ndodh para 3 ose 4 muaj mu vanu mbi 1 muaj derisa i bana update te dhanat dhe mi ndalen afer 60euro zakonisht vetem afer 30euro ka qen ky sherbim...
  A dini ndonje bank tjeter ne Kosove qe pranon check-at e adsense?
   
 11. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  Raiffeisen a ? E ke pas vleren e vogel te checkut
   
 12. shp3timi

  shp3timi Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  I pranon NLB. Mu mi kan nal ka 25 euro ne NLB a ne Raiffeissen Bank heren e fundit mi kan nal 50 euro.
   
  tonkeri pëlqen postimin.
 13. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bro hala kurgjo a?
   
 14. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mos rrini akoma me çeqe, por bëjeni me transfertë wire. Sepse edhe bankat përdorin proçedura të ndryshme verifikimi. Wire është më shpejt dhe më lirë.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  E kam thene kete prej vitesh por kush te degjon.
   
  aimilius pëlqen postimin.
 16. shp3timi

  shp3timi Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  M kan dal sot paret edhe apet njejt 50 euro mi kan nal.
   
 17. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  128 euro mi kan nal. Te henen do te shkoj te boj hallakam
   
 18. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shqiperia nuk punon me ceqe. Madje shume banka ceqet i kane me te degjuar. Kur e theva cekun e pare, as kishin pare me perpara dhe nuk dinin ca te benin me te, dhe po flas per reiffeisen qe eshte banka me e madhe.
  Kur ceqet kalojne nga nje shtet ne tjeter banka nuk ti jep patate pa e bere pagesen me pare personi qe te ka nisur cekun, gje qe e veshtireson dhe e vonon proceduren pasi nisin verifikimet nga e para, plus qe kushedi sesa mijera ceqe likujdon guglli ne muaj dhe duhet te presesh radhen perseri. Ndersa te transferta ne momentin qe te vjen radha dhe te ben transferten leket erdhen te llogaria.
   
  albionPr dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 19. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,927
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  ME wire nese jeton nKosove spo bon?
   
 20. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,000
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  143
  o vllaqko e hap n AL , edhe masnej bon transfer .
   

Shpërndaje faqen

Loading...