1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Test ne shkolle

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga james, 7 Nëntor 2018.

 1. james

  james Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje kam test ne lenden e informatikes por dy pyetje nuk po i di 1. cilat jane ngjarjet ne kompjuterike dhe 2. hapat elimentare te algoritmit ju lutem me ndihmoni
   
 2. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  2) hapat elementarë janë : Fillimi, Inputet, Manipulimi me inpute(Llogaritja), Shtypja e rezultateve dhe Fundi kurse për te paren spe kuptoj qka po nenkupton ti me ngjarje
   
 3. james

  james Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  43
  faleminderit per pergjigjen shum shoku.
  e pyeta profesorin per ket pyetje dhe me dha sqarime me tha se me ngjarje nen kuptojm kur shtypim ndonje buton dhe aty ndodh nje ngjarje si pershembull kur shtypim x dalim nga faqja dhe quhet nje ngjarje kjo
   

Shpërndaje faqen

Loading...