1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Terheqje nga Skrill me Bankë

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga D0mat3, 18 Prill 2019.

 1. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Përshëndetje, bëra një tërheqje nga Skrill.com me bankë dhe kam nja dy pyetje për të gjithë ata qe kanë bërë gjithashtu një ose me shumë tërheqje me bankë (withdraw funds to a bank account) nga kjo kompani.

  Sa ditë vonoi që të vinte transferta në llogarinë tuaj? (Tek imja erdhi pas 7 ditësh) dhe;

  Sa ju shkoi/n komisioni në total? (Mua më shkoi gati 70€ kur në fakt e prisja të ishte thjesht 5.5 skrill fee+10 my bank fee, pra 15€ total,kur në fakt shkoi 70€! Një % shumë e madhe në krahasim me shumën që unë tërhoqa në llogarinë time në Shqipëri.

  Faleminderit.
   
  Last edited: 18 Prill 2019
 2. lojrafati

  lojrafati Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shume komision, te kane mbajtur, cfare thote pasqyra bankare?
   
 3. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Thotë +xxx transfertën që më ka ardhur por jo aq sa bëra withdraw nga Skrill dhe -10 € komision transfertë në mbërritje. Aq. Pjesa tjetër ka "humbur rrugës" besoj, dmth e kanë fut në xhep bankat e tjera (ndërmjetëse) ... nejse më duket shumë dhe nuk ia vlen hiç nqs kjo ndodh gjithmonë..besoj se varet dhe nga emri i Bankës.
   
 4. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  A e përdor ndokush Skrill.com ktu? Nese po, thoni diçka. Nuk ju kushton asgjë, thjesht për informacion e krahasim.
   
 5. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,531
  Pëlqimet:
  426
  Pikë nga trofetë:
  178
  tek email i skrill kur ben kerkes per withdraw lexon qe ka mundesi qe te ndalin 1 fee apo jo?! mduket se po mesa mkujtohet se u bo disa koh pa bo withdraw.

  Nejse un kam perdor skrill kam bo shum withdraw nga skrill > shqipri, skrill > payoneer usa/uk/de bank dhe deri sot nuk mkan mbajt naj her 70 euro fee vetem kam pas 2-3 raste kur dergesa qe e ka bo skill nuk esht pranu dhe kur mi kan qit paret prap ne skrill account mi kan ndal 40 a 50 euro sedi me cfar arsye mund t`kthehen kto withdraw kshu po nejse :confused:

  un per shqipri kam perdor credins bank edhe intesa sanpaolo
   
  D0mat3 pëlqen postimin.
 6. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Faleminderit @Jãşhť'Sşeriĕ.

  Kur bëra kërkesë Withdraw to bank account, lexova vetëm 5.5 euro fee, aq. Edhe këtu po atë thotë: https://www.skrill.com/en/siteinformation/fees/

  Të paktën një kompani pak a shumë e njëtë Ecopayz e thotë për komisioniet e tjera:

  Withdrawal to bank account**: 5.90-10.00 EUR*

  *The exact fee depends on the options available in your region and on your country of residence.
  **Subject to correspondent bank fees and charges for international transfers.

  Një 25-çe total komision mund të quhet e pranueshme por 70.... nuk ia vlen fare për shuma të vogla. Do ishte mirë që edhe këta të Skrillit ta shkruanin e sqaronin tamam siç ka bërë Ecopayz.
   
 7. lojrafati

  lojrafati Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Une e kam pas perdorur ne fillimet e tij, tani jo me, po 70 euro shume jane, provo ti kontaktosh njehere se mbase sqarojne.
   
 8. shteti

  shteti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  e kam perdorur dhe e perdor akoma skrill per withdraw. Te gjitha transaksionet per terheqje i bej ne karte debit visa te raifaizen dhe jam shum i kenaqur me fee qe mban vet skrill.
  Transaksioni i fundit ne karte debit ka qene $11.40 dhe kam paguar vetem $0.86 fee dhe asnje fee tjeter nga banka apo Skrill

  Ju sugjeroj te perdorni Withdraw to debit cart si opsion dhe jo Withdraw to bank account

  Per vete jam shum i kenaqur me Skrill dhe nuk kam pasur asnjehere problem deri me sot

  Shpresoj tju kem ndihmuar.
   
  D0mat3 dhe @science pëlqejnë postimin.
 9. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Flm për përgjigjen @shteti.

  Besoj se po, të përdoresh Withdraw funds to Visa card është një opsion por komisioni është 7.5% (të paktën e kanë shkruar);e pranueshme për shuma deri në 200euro. Ti bëre tërheqje 11.4$ dhe 0.86$ shkoi komisioni pra 7.5%. Nëse do bëje tërheqje 1140$ komisioni do ishte 86$, në këtë rast do zgjidhje Withdraw to bank account.

  Nejse, unë mendoj se 2% (max 35 euro nese terheqja është 1500+) total fee (nga e gjithë shuma) është e pranueshme. Mund të provoj Raifaissenin dhe nja dy banka të tjera në muajt në vazhdim, e tek kush shkon më pak komisioni atë do përdor.
   
 10. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  204
  Pikë nga trofetë:
  78
  nga je vlla qe i ben terheqjet ne kart se ne kosov nuk po funksionon me
   
  shteti pëlqen postimin.
 11. shteti

  shteti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  nga Shqiperia
   
  H!TM3N. pëlqen postimin.
 12. Fama Ime

  Fama Ime Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje une jam nga Kosova , dhe spo mundem mi bere withdraw parat nga Skrill, desha te pyesja a ka ndonjeri nga anetaret ketu qe pranon me ba exchange me cash , une kam 3500 Euro ne llogarine time te skrill
   

Shpërndaje faqen

Loading...