1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Terheqje nga Skrill me Bankë

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga D0mat3, 18 Prill 2019.

1. D0mat3

D0mat3 Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Përshëndetje, bëra një tërheqje nga Skrill.com me bankë dhe kam nja dy pyetje për të gjithë ata qe kanë bërë gjithashtu një ose me shumë tërheqje me bankë (withdraw funds to a bank account) nga kjo kompani.

Sa ditë vonoi që të vinte transferta në llogarinë tuaj? (Tek imja erdhi pas 7 ditësh) dhe;

Sa ju shkoi/n komisioni në total? (Mua më shkoi gati 70€ kur në fakt e prisja të ishte thjesht 5.5 skrill fee+10 my bank fee, pra 15€ total,kur në fakt shkoi 70€! Një % shumë e madhe në krahasim me shumën që unë tërhoqa në llogarinë time në Shqipëri.

Faleminderit.

Last edited: 18 Prill 2019
  2. lojrafati

lojrafati Anëtar Fillestar

Postimet:
    86
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Shume komision, te kane mbajtur, cfare thote pasqyra bankare?

3. D0mat3

D0mat3 Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Thotë +xxx transfertën që më ka ardhur por jo aq sa bëra withdraw nga Skrill dhe -10 € komision transfertë në mbërritje. Aq. Pjesa tjetër ka "humbur rrugës" besoj, dmth e kanë fut në xhep bankat e tjera (ndërmjetëse) ... nejse më duket shumë dhe nuk ia vlen hiç nqs kjo ndodh gjithmonë..besoj se varet dhe nga emri i Bankës.

4. D0mat3

D0mat3 Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    A e përdor ndokush Skrill.com ktu? Nese po, thoni diçka. Nuk ju kushton asgjë, thjesht për informacion e krahasim.

5. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,531
    Pëlqimet:
    426
    Pikë nga trofetë:
    178
    tek email i skrill kur ben kerkes per withdraw lexon qe ka mundesi qe te ndalin 1 fee apo jo?! mduket se po mesa mkujtohet se u bo disa koh pa bo withdraw.

Nejse un kam perdor skrill kam bo shum withdraw nga skrill > shqipri, skrill > payoneer usa/uk/de bank dhe deri sot nuk mkan mbajt naj her 70 euro fee vetem kam pas 2-3 raste kur dergesa qe e ka bo skill nuk esht pranu dhe kur mi kan qit paret prap ne skrill account mi kan ndal 40 a 50 euro sedi me cfar arsye mund t`kthehen kto withdraw kshu po nejse :confused:

un per shqipri kam perdor credins bank edhe intesa sanpaolo

D0mat3 pëlqen postimin.
  6. D0mat3

D0mat3 Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Faleminderit @Jãşhť'Sşeriĕ.

Kur bëra kërkesë Withdraw to bank account, lexova vetëm 5.5 euro fee, aq. Edhe këtu po atë thotë: https://www.skrill.com/en/siteinformation/fees/

Të paktën një kompani pak a shumë e njëtë Ecopayz e thotë për komisioniet e tjera:

Withdrawal to bank account**: 5.90-10.00 EUR*

*The exact fee depends on the options available in your region and on your country of residence.
    **Subject to correspondent bank fees and charges for international transfers.

Një 25-çe total komision mund të quhet e pranueshme por 70.... nuk ia vlen fare për shuma të vogla. Do ishte mirë që edhe këta të Skrillit ta shkruanin e sqaronin tamam siç ka bërë Ecopayz.

7. lojrafati

lojrafati Anëtar Fillestar

Postimet:
    86
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    18
    Une e kam pas perdorur ne fillimet e tij, tani jo me, po 70 euro shume jane, provo ti kontaktosh njehere se mbase sqarojne.

8. shteti

shteti Anëtar Fillestar

Postimet:
    63
    Pëlqimet:
    19
    Pikë nga trofetë:
    18
    e kam perdorur dhe e perdor akoma skrill per withdraw. Te gjitha transaksionet per terheqje i bej ne karte debit visa te raifaizen dhe jam shum i kenaqur me fee qe mban vet skrill.
    Transaksioni i fundit ne karte debit ka qene $11.40 dhe kam paguar vetem $0.86 fee dhe asnje fee tjeter nga banka apo Skrill

Ju sugjeroj te perdorni Withdraw to debit cart si opsion dhe jo Withdraw to bank account

Per vete jam shum i kenaqur me Skrill dhe nuk kam pasur asnjehere problem deri me sot

Shpresoj tju kem ndihmuar.

D0mat3 dhe @science pëlqejnë postimin.
  9. D0mat3

D0mat3 Anëtar

Postimet:
    9
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Flm për përgjigjen @shteti.

Besoj se po, të përdoresh Withdraw funds to Visa card është një opsion por komisioni është 7.5% (të paktën e kanë shkruar);e pranueshme për shuma deri në 200euro. Ti bëre tërheqje 11.4$ dhe 0.86$ shkoi komisioni pra 7.5%. Nëse do bëje tërheqje 1140$ komisioni do ishte 86$, në këtë rast do zgjidhje Withdraw to bank account.

Nejse, unë mendoj se 2% (max 35 euro nese terheqja është 1500+) total fee (nga e gjithë shuma) është e pranueshme. Mund të provoj Raifaissenin dhe nja dy banka të tjera në muajt në vazhdim, e tek kush shkon më pak komisioni atë do përdor.

10. H!TM3N.

H!TM3N. Anëtar i Njohur

Postimet:
    828
    Pëlqimet:
    204
    Pikë nga trofetë:
    78
    nga je vlla qe i ben terheqjet ne kart se ne kosov nuk po funksionon me

shteti pëlqen postimin.
  11. shteti

shteti Anëtar Fillestar

Postimet:
    63
    Pëlqimet:
    19
    Pikë nga trofetë:
    18
    nga Shqiperia

H!TM3N. pëlqen postimin.
  12. Fama Ime

Fama Ime Anëtar

Postimet:
    6
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    16
    Pershendetje une jam nga Kosova , dhe spo mundem mi bere withdraw parat nga Skrill, desha te pyesja a ka ndonjeri nga anetaret ketu qe pranon me ba exchange me cash , une kam 3500 Euro ne llogarine time te skrill

Shpërndaje faqen

Loading...