1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Tereqja e parave ne kosov me payapl

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga aran92, 5 Maj 2019.

Tags:
 1. aran92

  aran92 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kush kish mujte meme tregu ndonje altrenative per terheqjen e pareave ne kosov me ane te Paypal
  qyshe dime qe paypal nuk funksion ne Kosvo edhe nuk e di pse ala pse paypal nuk pranon Kosoven e vlersoj ndimen tuaj
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,189
  Pëlqimet:
  730
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kalo ne shqiperi hap një llogari ne raiffeisen. Lidhe me paypal dhe terhiq parat.
   
 3. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Hap paypal me shtetin Albania e tani kartelen ton raiffezen bank visa i merr paret ktu ski nevoj me kalu n'shqipri qysh ka cek antari
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,189
  Pëlqimet:
  730
  Pikë nga trofetë:
  343
  po parat qe ka tek paypal aktual, apo t'i dhuroje ty?
   
 5. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Nuk te kuptova
   
 6. shp3timi

  shp3timi Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Un e kom PayPal me Raiffeisen qe 2 vjet edhe bon shume mire ne Kosove.
   
 7. aran92

  aran92 Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  28
  E qysh jane hapat ne KOSOV me lidh paypal me raiffeisen bank une kum degju qe mujen edhe meta blloku kta ne KOSOV
   
 8. shp3timi

  shp3timi Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  E qel ni llogari ne Raiffeisen, aplikon per kartele Visa Electron. E qel ni PayPal account edhe ja bon link card, e shkrun nr te karteles edhe ja bon verify. Ata e bojn ni transaksion 1.95 dollare. Tani shkon n bank e lyp ni liste te transaksioneve, edhe te transaksioni e ki ni shifer, shkon ne paypal edhe e shkrun qat shifer. Qashtu verifikohet, te kthehen 1.95 dollare qe ti kan mar edhe munesh me pranu pagesa edhe mi qit paret n kartele.
   
 9. RegShqip

  RegShqip Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  @shp3timi deri sa cfare shume ke terhequr, dua ta di se nese terheq shuma te medha aka mundesi qe te ta bllokoj paypal pasi jemi ne Kosove.


  Se une e kam hap nje payal, kam visa electron e dua ta verifikoj por sdi a eshte e sigurt, mos po me bllokojne kur dua te tranferoj parate!


  Ps. Si dhe kete nr e transaksionit besoj qe edhe me e Banking mundet a po?
   
 10. shp3timi

  shp3timi Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kom terhek mas shumti 475 euro po s ma mer menja qe e bllokojn per ata. E kom pas edhe un me NLB edhe me TEb po ato dyjat mi kan blloku shume shpejt, veq me Raiffesien s kom pas problem.
   
 11. RegShqip

  RegShqip Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Falemnderit shume,
  Do ta provoj ta shohim.
   
 12. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  255
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  une kom shti raiifaisen po sum ka bo me withdraw mka lyp bank me shti ?
   
 13. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,241
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  nese eke verify banken pm ta tregoj si ti beshe withdraw

  deri 1.8k euro kam terhekur ne paypal si ekom mrri pragun 1.8k mka dergu paypal verifikim mebo besoj dej 1.8 sju bon problem, paypal i njeh te gjitha pagesat qe ke dergu si te arrish at prag te dergojn leter
   
 14. RegShqip

  RegShqip Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  @Albozr a ben shuma te medha psh 10 mije, 20 mije etj?

  Keshtu me Albania, dhe Visa Electron Raiffeisen Kosova
   
 15. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,241
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  ste kisha preferu me provu at shum shkaku qe kan lloj lloj limite te ndryshme sidomos shuma tmdha
   
 16. RegShqip

  RegShqip Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  @Albozr e nese ta zeme qe deshiron withdraw nje shume te madhe nijera euro, dhe te bllokohet.

  Ku mbesin ato para a ka zgjidhje t'i tranferoj menyre tjeter a humben?
  Ketu e kam problem une sdi se cfare behet me ato para nese me bllokohet
   

Shpërndaje faqen

Loading...