1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Te studijoj apo trajnim?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Rinoriem, 13 Janar 2020.

 1. Rinoriem

  Rinoriem Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje per te gjithe une kam deshire te punoj shum ne fushen e siguris kibernetike po ketu ne Kosove ne Universitetin e Prishtines nuk ka kesi drejtimi vetem ne Kolegjet Riinvest dhe Aab po edhe instuticoni Auk ofron trajnime per siguri kibernetike keto jane:
  Introduction to Cyber Security
  Certified Ethical Hacker – CEH
  Cyber Security Operations a mjaftojn keto a po duhet te vazhdoj shkencat kompjuterike a mundem direkt ne sigurin kibernetike kush mundet mem udhezu qe ka pervoj dhe ka diplomuar me heret Flm per mirekuptimin
   
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,566
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  243
  Studio se t vyn diploma per me dasht me hi pun dikun , ndersa nese deshiron veq me zhvillu diqka prej vetes ateher mundesh edhe pa studiu ne fk , me trajnime te ndryshme po edhe nga google i merr aftsit e duhura per me zhvillu diqka qe ki me pas fitime prej saj.
   
 3. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Te sygjeroj te ndjekesh shkenca kompjuterike qe te kuptosh ne pergjithsi se si shkojn gjerat me pas mundesh edhe trajnime ne krime kibernetike do te ndihmonte shum nese vazhdon e studion
   
  @science pëlqen postimin.
 4. Rinoriem

  Rinoriem Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po siguri kibernetike dua ta vazhdoj vetem kete drejtim nuk ka nevoj per shkenca kompjuterike
   
 5. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po si s'ka nevojë o shqipe bro, ta kuptosh sigurinë e gjithëqkaje s'pari duhet me kuptu qka eshte dhe si funksionon.
   
 6. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  690
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  58
  mos shko te shtetit shko privat dikun
   
 7. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Studime ne Privat aty ku osht ma let, dhe trajnimet i merr ma seriozisht.
   
  Rafet Maxhuni pëlqen postimin.
 8. Rinoriem

  Rinoriem Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ne shtetit nuk ka drejtim siguri kibernetike qfare te bej Privat te shkoj a po trajnime kush mund te me ndihmoj?
   

Shpërndaje faqen

Loading...