1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Te ndalohet postimi i imazheve ne servera te jashte

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga KALI-ALB, 14 Korrik 2017.

 1. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  641
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nje sugjerim me erdhi ne koke kur po shoh qe shume antare postojne imazhe ne imgur apo prntsc
  sepse nuk kane menyre tjeter.

  Une sugjeroj qe imazheve ti behet upload per kete arsyje imazhet nuk hiqen nga postet dhe temat behen me te kuptueshme per userat qe i kerkojne me vone.

  Shpresoj qe vihet shpejte ne pune.
   
  urankajtazi dhe uniku pëlqejnë postimin.
 2. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,304
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  108
  Eshte sugjeruar 100 here kjo gje. Ndoshta jane duke ndertuar dicka administratoret. Ku I dihet.
   
 3. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  641
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ku?
   
 4. Pleurat

  Pleurat Pleurat D. Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,293
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  343
  Besoj qe do te mirret parasysh kjo kerkes dhe mund ta leshojme edhe kete funksion.

  Flm per sugjerim
   
  urankajtazi dhe KALI-ALB pëlqejnë postimin.
 5. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,304
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  108
  Po nja 3 here e kam sugjeruar vetem une.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 6. dr.linux

  dr.linux Anëtar Aktiv

  Postimet:
  499
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  e ngarkon databazen e forumit ne menyr ekstreme kjo menyr :D
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 7. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  641
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kjo ka lidhje me storage space eshte e vertete po prap un nuk po them me ngarku 4k images po me leju vetem .jpg .png .gif deri 2Mo dhe jo ma shum

  Pastaj jan adminat qe ja vendosin vet limitin
   
 8. dr.linux

  dr.linux Anëtar Aktiv

  Postimet:
  499
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  ndegjom vella kjo e ngarkon shum databazen e forumit, pronaret e keti forumi nuk i kan miliardat e as milionat qe me pagu hosting qindramijra euro ky forum nuk eshte google, mua me vjen mir qe po mundohen e po hargjojn pare e mund me mbajt gjall kete forum i cili ju kryn pune shum njerzve per turlifar ndihme.
   
  Blerim R., KALI-ALB, emimer dhe 2 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 9. Pleurat

  Pleurat Pleurat D. Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,293
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese ky funksion do ishte afat shkurt ateher sigurisht se sdo ndikonte asgje.Por per deri sa ai funksion perdoret per vite me rradh ateher sigurisht qe merr resurse,madje edhe bandwidth nese vazhdimisht vendosin foto.

  Duke marr parasysh se forumi funksionon ne baze te vullnetit dhe investimit te administratorve ateher as une nuk e shoh te arsyeshme ate funksion per momentin.
   
  v1s4r, LorentK dhe urankajtazi pëlqejnë postimin.
 10. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  641
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk deshiroja te hapja nje teme tjeter per kete pytje dhe sugjerim :

  Pse ne rregulla duhet qe link-at te futen ne code ( une per vete nuk e kam rrespekuar kete rregull sepse i vendos linkat direkt)

  Une deshiroja qe ta heqim kete rregull se une ne te shumten e rasteve perdor celular dhe eshte shume e bezdisshme ta besh copy paste.

  Pres nje pergjigjie te mirepritur nga stafi.
   

Shpërndaje faqen

Loading...