1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim te mirat dhe te keqijat e hosting reseller

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Poshnjari, 13 Maj 2019.

 1. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  13
  Tjeta,

  Veq per informoacion tanin, na klient shyqyr Zotit kemi cdo dit e ma shum: https://www.albahost.net/klientet.php kta jan veq ata 10% masi se jem te perditsu webfaqen e albahost, po amo qe i publikojm edhe tjert. Kjo se qa po thu ti vertet ska tbaj me kurgja reale. Thjesht posto faktet edhe muhabeti kryhet. Ose ma qo email adresen tane edhe une kontrolloj per ty bashk me gjith faktet!

  Sinqerisht,
  Mentor L.
   
  @science pëlqen postimin.
 2. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  200
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  hahahaha po smerrna une me scamera mo o shok , as sdu me diskutu thjesht ke mendimi jem , une palidhje sekom shkru as prej qefit , kjo ka ndodh 100% e sigurt o po ska lidhje se spom intereson ma kurgjo.
   
 3. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  13
  Tjeta,

  Se kush osht scammer/mashtrus ktu definohet sakt. ;) Gjithsesi un kisha pas deshire qe dikush nga stafi admin/mods te rishikojn kto postime edhe pse eshte ne kategorine "diskutime tjera" masi qe ka t'baj me reputacionin e 1 kompanije.
  Gjithsesi kerkoje ndjese @Poshnjari per nderhyrje ne tem, por qe ke e domosdoshme.

  Sinqerisht,
  Mentor L.
   
  Last edited: 26 Maj 2019
  Poshnjari pëlqen postimin.
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,452
  Pëlqimet:
  2,042
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pershendetje!

  Un personalisht ju besoj juve si kompani deri sa nuk prezantohen faktet per pretendimet e anetarit me larte. Puna e dyte eshte qe eshte jasht temes pak ky diskutimi i juaj, por jo shum.

  Secili ka mundesi te shkruaj per pervojat e tyre me kompani te ndryshme hostingu, pozitive apo negative, eshte pune tjeter qe anetari nuk deshiron te prezantoj fakte per ate pune, ne raste te shumta kurr lajmrohen pergjegjesit e kompanis atehere anetaret futen ne diskutime qe te prezantojn fakte per mashtrimet e kompanis, ne kete rast, nuk ndodhi ashtu prandaj mendoj qe faji ka qene i klientit dhe jo i kompanis, pernderisa nuk prezantohen fakte ne forum qe e deshmon te kunderten.

  Un e vlersoj perpjekjen tuaj qe kete rast ta zbardhni dhe ti shkoni deri ne fund.

  @D3LL4 behu serioz sepse je ne forum serioz, nese ke fakte per fjalet qe i shkruve per kompanin ne fjale prezantoi ne forum, ose duhesh te kerkosh falje, sipas mendimit tim.

  kaloni mire.
   
  AlbaHost pëlqen postimin.
 5. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  200
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  oburr sjom met une per 30 euro , une faktet sdu mi postu per arysyje tmija personale, me lyp naper imella nuk edi sakt ncillen email ekom pas, po kta ikan marr ato pare se une zakonisht futsha balance ne panel qe per mujin tjeter mu bo renewal , kur e nderpren kontraten , 4 dit sma kan kthy mesazhin , nfund tha ti kompenzojna , kur provoj me hi sbon , provoj me bo reset passwordin , llogaria nuk egziston ekishin fshij.

  Peace - une edhe me met fajtor as nuk hupi as nuk fitoj , po si host sjon kerka , nuk edi webhosting domain , po per vps 0 jon.
  Supporti Mentor Leka Ne AlbaHost , 24 Or Ni Pergjigje U Dashke Me Ta Kthy , Ky Fatmiri Ukan Si Nlive chat me kontaktu edhe me imell nese sgaboj veq ta bojke , imella osht dergu shpresoj me ta kthy sa ma shpejt , edhe ma zoti tlaft shnosh , edhe livechat 24 or offline gjith ukan veq e paten qit palidhje qaty..

  Albahost- Nashta Per 1 Vjet Ju Keni Mrri Mu Shty Edhe Me Godaddy , Po Per Para 1 Vjete Jeni Kon Per Mu Shum T'dopt.
   
 6. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nëse ke shume faqe unë të sugjeroj reseller, ku çdo faqe ka llogarinë e saj. Është shume me mire ter t'u menaxhuar dhe me e sigurte. Ka shumë njerëz që nuk kanë se çfarë të bëjnë në kohën e lirë por thjesht kërkojnë të prishin faqe online, nëse një faqe sulmohet të tjerat janë të pa infektuara.
  Unë kam vite që kam rënë rehat kështu.
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,946
  Pëlqimet:
  600
  Pikë nga trofetë:
  293
  Faktikisht ate po mendoja edhe une. Por nuk e di persa i perket limiteve, pasi me sa u interesova te gjithë ofrojnë sharehost.
   
 8. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,604
  Pëlqimet:
  455
  Pikë nga trofetë:
  178
  nqs mer reseller harroje seriozitetin, supportin dhe performanca tmira. dhe nfund t`thojn boje upgrade boje upgrade pastaj mer dedicated server.

  nqs do performanc dhe ke fitime nga kto website dhe i mbulojn shpenzimet per 1 dedicated t`sugjeroj https://www.soyoustart.com/ie/offers/1801sys47.xml
   
 9. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,452
  Pëlqimet:
  2,042
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nese ke te ardhura te mira, atehere vetem Dedicated Server te kryen pune. Normalisht duhesh me kan i gatshem 100e+ me pagujt ne muaj, varesisht cfar faqe do te hostosh, dhe sa resurse mund te harxhojn ato faqe, por me beso qe do te jesh rehat, sepse ke kontroll te plote ne server, nuk je i limituar ne resurse te serverit, mundesh mi shfrytzu ne maximum, sic eshte hapsira, ram usage, cpu usage, dhe sa te duash faqe mundesh mi hostu, disa nga resellerat edhe kete gje ta limitojne...

  Un personalisht do te kisha ble dedicated pak me te dobet, se sa te kem pune me reseller ne dedicated server te dikujt tjeter.

  Ne fillimet e mia edhe une filloja ti testoja keta resellerat kompanive, e shum here edhe VPS si hosting solutions, por kisha qen gabim. Por pervoja e ben te veten, tani kam dedicated serverat e mi, dhe jam ne rregull, me kontroll te plote te gjerave, dhe i menaxhoj ne menyre shum me te lire, pa patur nevoje te merrem me supportin te askujt.

  Por ti nese je fillestar dhe nuk i din gjerat, do ta kesh problem ta menaxhosh, te kisha keshillu te merresh me shum me LINUX, te mesosh gjerat ne kete OS, dhe te lexosh me shum ne kete drejtim para se te vendosish qe punosh me Dedicated Server.

  Per mendimin tim, Reselleri eshte vetem per fillestaret qe deshirojn te futen ne kete fushe te hostingut, ti mesojn gjerat elementare ne Cpanel, ose Plesk, por jo edhe backend te gjerave.
   
  shqipbook dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...