1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Te me ndihmoj dikush ju lutem

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga I interesuari, 17 Prill 2013.

 1. I interesuari

  I interesuari Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  E kam instalu counter strike 1.6 valve dhe deri sot mir me ka ba por sot kur e ndeza kompjterin hapa counter strike 1.6 dhe hyra ne serverin "aGs public server IP 176.9.17.49:27015" dhe po luaja por kur dola dhe hyra ne perseri ne counter strike ma nuk po ma qet

  New game
  Find server
  ...  por vetem po ma qet  aGs public server
   
 2. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Kete kur ke hyr ne srw ti ka jek bej keshtu Unistall Cs edhe Instalo prap ose ndrro videon P.sh D3D ne Software ;)
   
 3. I interesuari

  I interesuari Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Me instalu prap e kam provu por me ndrru videon P.sh D3D ne Software si the ti a ban me me tregu se qysh me e ndrru se nuk di :roll:
   
 4. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Shko Options pastaj aty ke Video ;)
   
 5. I interesuari

  I interesuari Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Por vetem po ma qet  aGs public server


  nuk po mi qet

  New game
  find server
  options
  quit
   
 6. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Hyr ne konxoll dhe shkruj Options
   
 7. I interesuari

  I interesuari Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Nuk po qet kurgjo kur po e shkruaj ne konsole "options"por gjdo here kur po e fiki kompjuterin dhe po e ndezi perseri po me ben mire counter strike por per heren e dyte jo , e une hyra njehere ne fillim ne options dhe e preke te video dhe me pas D3D por perseri nuk po funksionon.
   
 8. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Shkarko kete filen, ekstraktoje dhe vendosi ne follderin ku e ki counter-strike e instaluar pastaj ne cstrike\resource
  Code:
  http://www.mediafire.com/?jq89txw1v6wjjbn
  P.S: Counter-Strike duhet te jet i mbyllur para se te i kopjosh keto dy filet qe gjenden ne winrar
   
 9. MaJk.

  MaJk. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  78
  Pasi e ben ate linkun qe eshte postuar me larg nga antari SODOVINA-CITY

  1. Shkon ne cstrike/resource
  2. Aty i ben past dhe REPLACE
  3. Pastaj shkon tek aj file (Propertice)
  4. Dhe i vendos tikun READ ONLY

  Dhe me nuk do ta kesh asnjehere ate problem, pa marre parasysh ne cilet servera luan sepse kur ka tikun READ ONLY
  Sepse ajo nuk e lejon AMXX-MODx te bej replace siq ta ka bere ndryshimin aj serveri AGS ;)
   
 10. I interesuari

  I interesuari Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  O ti majk. a ban me me tregu se kujt me i ba [past dhe REPLACE/color] ne follderin cstrike/resource dhe qysh me shku te aj file per me prek (Propertice)
  per ti vendosur tikun READ ONLY
   
 11. I interesuari

  I interesuari Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  A nuk ka asni pergjegje a ??????????????????
   
 12. MaJk.

  MaJk. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  78  Pasi e dergon ate file dhe e ben past pastaj replace tek Cstrike/resource .

  1.Keshtu e hap propertice
  [​IMG]

  2.Dhe pastaj i vendos tikun Read-Only
  [​IMG]

  Dhe nuk dot kesh problem me asnjehere ;)
   
 13. I interesuari

  I interesuari Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  A ka naj pergjegje
   

Shpërndaje faqen

Loading...