1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Te krijoj nje aplikacion Online Test

Tema tek 'Bashkëpunime dhe Partneritete' e hapur nga Klodjan afmataj, 20 Prill 2020.

 1. Klodjan afmataj

  Klodjan afmataj Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Quhem Klodjan Afmataj.
  Jam i ri në kete grup. Ju pershendes te gjitheve.
  Interesohem per te krijuar nje aplikacion qe dua te krijoj teste online sic eshte psh “AUTOSHKOLLA” nje aplikuacion qe ushtron teste online te rastesishem. Kjo pasi une jam mesues i arsimit fillor dhe dua qe te krijoj kete aplikacion . Nese mundeni kerkoj ndihmen tuaj...
   
 2. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  404
  Pëlqimet:
  294
  Pikë nga trofetë:
  88
  kerkon qe ato teste te jen publike ? apo kerkon qe te ket nne regjistrim dhe ti te maresh piket e cdo perdoruesi qe e plotson nje test ?

  p.sh. nxenesit te regjistrohen me emer mbiemer dhe te plotsojn testet ? apo vetem te krijojsh teste por pa te dhena se kush i plotson ato teste ?
   
 3. Klodjan afmataj

  Klodjan afmataj Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  seshte problem
  edhe pa emer ska shum rendesi por duhet te dale rezulati ne fund psh final score
   
 4. Klodjan afmataj

  Klodjan afmataj Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  vllo nese e kujton osht nji aplikacion “autoshkolla”onlie qe i ben testet e tastit online
   
 5. Klodjan afmataj

  Klodjan afmataj Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
 6. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  347
  Pëlqimet:
  367
  Pikë nga trofetë:
  98
  Pershendetje i nderuar,
  Te duhet nje programues ne menyre qe te ndertoje kete lloj sistemi. Ose alternative me me pak shpenzim eshte te gjesh si sistem te gatshem online dhe te paguash vetem perkthimin ne gjuhen shqipe.

  Po te prezantosh me mire ate cka kerkon dhe cka duhet bere "mbase" ndergjegjesohemi dhe fillojme nje projekt te gjith se bashku qe te japim sado pak kontribut ne arsimimin e brezave te sotem. Ne keto kushte si dhe pse jo mos implementohet nje menyre e re!
  Mos e ngri si ceshtje "Me duhet" sepse askush nuk ta ben ty dhe ta jep llokum. Koha eshte e c'muar mik dhe asgje nuk dhurohet "falas".
  Bisedimi ketu duhet te jete pertej asaj cka te duhet ty. Duhet te jete cka u nevojitet shkollave ne Shqiperi & Kosove, Inovative, Risi.

  Gjithe te mirat.
   
  Mr.Gh0$T dhe Aureli AK pëlqejnë postimin.
 7. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  404
  Pëlqimet:
  294
  Pikë nga trofetë:
  88
  kam gjet dicka te gatshme(open source), ne te cilen mund te regjistrohesh si profesor ose student, profesori ka mundesi te krijoj kuize, te zgjedh kohezgjatjen e kuizit, te shton pyetje, etj.... ne fund gjenerohet nje KOD dhe ju jepet studenteve, studenten pasi te futen ne kuiz kan kohe per ta mbaruar aq sa e ka vendosur instruktori, pas perfundimit profesori mund ti shikoj rezultatet ne profilin e vet. Pra cdo nxenes qe eshte futur ne kuiz profesori do te shikoj emrin mbiemrin dhe piket sa i ka mare ne kuiz.

  Eshte anglisht, nese behemi disa persona per ta perkthyer shqip ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...