1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Te Drejtat ne Active Directory (AD)

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Et1, 29 Qershor 2019.

 1. Et1

  Et1 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  a)Te drejtat e user 1 jane Deny 'read' mbi Folder1 nderkohe qe user 1eshte pjese e Group 1 i cili ka te drejte allow "full control" mbi Folder 1 . Cilat jane te drejtat e user 1 mbi Folder 1 dhe pse ?

  b)Eshte aplikuar nje GPO mbi perdorues "user 2" , e cila shfaq ikonat e desktop" small icons " .Eshte aplikuar nje GPO mbi kompjuter "PCO3" , e cila e cila shfaq ikonat e desktop "large icons" . Kur" user 2" logohet ne PCO3 cfare madhesie shfaqen ikonat ne desktop? Pse?
   

Shpërndaje faqen

Loading...