1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Task Manager Memory high

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga InfoPITTY, 1 Korrik 2017.

 1. InfoPITTY

  InfoPITTY Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  13
  Pershendetje,

  Po i nali te gjitha proceset browser programet e ndryshme nga Task Manageri po apet Memory po rrin dikun 1.9 gb. Edhe po bon zhurum shum procesori nuk pe di qysh me nreq kom provu scan me shum antivirusa po kurgjo hiq , gjitashtu edhe updatet e fundit i morra po asni zgjidhje.

  Kush mundet mem ndihmu faleminderit.
   
 2. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  362
  Pikë nga trofetë:
  133
  Me sigurie shte per shkak te windows update

  [*] Control Panel > Administrative Tools > Services
  [*] Kerko Windows Update
  [*] Startup type e bon Disabled
  [*] Restart PC.

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 3. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  232
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nese se ke bo moti format, bone besoj qe nuk trrin mo.
   
 4. LorentK

  LorentK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk osht puna per format edhe un e kom t'njejtin problem e kom format laptopin nuk ka naj efekt
   
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  362
  Pikë nga trofetë:
  133
  Skoka i interesum ky qe e ka ba pyetjen po m'doket :)
   
  Irfan Beluli pëlqen postimin.
 6. InfoPITTY

  InfoPITTY Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  13
  Kerkoj ndjese,

  Skam qene ne shtepi problemi nuk eshte zgjidhur kam provuar metoden e uranikajtazi por asnje efekt,

  Pc eshte formatizuar qe 2 jave.
   

Shpërndaje faqen

Loading...