1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

TAPMOVIE - Movie Archive - Netflix Free Alternative. :)

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga tupac.al, 6 Janar 2020.

 1. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Web Preview:
  Webi eshte programuar nga une ne PHP/MYSQL dhe disa pjese ne javascript/jquery.
  CSS/ Bootstrap 4 qe e kam gjet online dhe qe i kam bere disa modifikime te vogla.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Android App:
  Home / Movies / Tv Shows / Search / Categories / Requests
  Save / Favorites Etc.. :)


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Ca do shtonit & hiqnit?
  Ps: App nuk eshte publikuar akoma ne playstore apo te tjera.

  Webi eshte aktiv ne: https://tapmovie.net/ ne gjuhen italiane (per momentin): https://it.tapmovie.net/
   
  Taboo, miraxh, Universal dhe 2 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,323
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Bukur duket. por me shume me pelqen kjo si ne foton e me poshte. cfare codi ke perdorur per kete dhe nese mund te integrohet per slider per wordpress duke i marre automatikisht postimet e fundit ose te ndonje kategorie?
  [​IMG]
   
 3. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Eshte ne Aplikacion kjo pjese.
  Eshte perdorur RecycleView, ose me sakte libraria CoverFlow.

  Per Wordpress e gjen ketu: https://wordpress.org/plugins/wp-imageflow2/
  Ke dhe alternativa tjera me keyword: wordpress coverflow plugin
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 4. jami123

  jami123 Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  Tung,

  Uebi eshte i bukur shum dhe i rregulluar,

  Videot e filmave qysh i ke mar, me ndonje scraper tek uebat tjere qe i kane tashme?
   
 5. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Eshte script i ndertuar nga une qe funksionon automatikisht me faqet te tjera qe jan te integruara brenda.
  Per te dhenat e filmave funksionon me API themoviedb.org
  Dhe scrap per link streaming/video disa nga webet tjera. Por futen dhe manualisht.
  Pak a shum si nje mini tutorial qe pata postuar disa dite me pare tek kategoria Programim ketu per Tekniken Web Scrapping.

  Mbase ndonje dite tjeter do e tregoj si projekt me te detajuar dhe me video. Per momentin po i shtoj opsione te tjera dhe po e ndertoj ne Shqip.
   
  Universal pëlqen postimin.
 6. jami123

  jami123 Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  Bukur shum, te uroj sukses,

  Po linkun (temen ne forum) qe e ke cekur per "Web Scrapping" mund t'ma dergosh qe ti hedhi nje sy?
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,323
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  E ke ketu
   
  tupac.al pëlqen postimin.
 8. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Faleminderit edhe pse e kam tregu si projekt per te marre sygjerime dhe ndonje kritike qe do me ndihmonin per permisim.
   
  Universal pëlqen postimin.
 9. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  328
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  53
  Si gjithmone, asnjehere nuk zhgenjen :D
   
  tupac.al pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...