1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Taksat per perfitimiet ne internet?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga Reaven, 22 Gusht 2017.

Tags:
 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,587
  Pëlqimet:
  449
  Pikë nga trofetë:
  178
  thash qe kur behet 1 pages.

  Adsense esht dicka qe pagun mujore. Dhe quhet "PUNE". Dhe sjam i sigurt qe te taksojn per adsense po nejse. Nuk flas per ate qe sjam i sigurt.

  Nese njerzit do taksoheshin sic thu ti. Mos t`them 100% po 99% skan pas me qarkullu mo lek nshqipri. trrajset nkrah ene shnet me naj ven tjeter :v
   
 2. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  213
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  53
  https://www.tatime.gov.al/shkarko.php?id=31

  Ja ku e ke ligjin, mesa lexova dhe kuptova duhet te paguajme tatim/taksa per te ardhurat qe marrim, kshu e kuptova mesa lexova , ndoshta e kam kuptuar gabim
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,587
  Pëlqimet:
  449
  Pikë nga trofetë:
  178
  cili paragraf eshte sepse qekan 27faqe mos prit ti lexoj tgjitha!
   
 4. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  213
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  53
  Dhe une nuk i lexova te gjitha, ndaj te thash mesa kuptova dhe lexova.

  Faqja 4-6
   
 5. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  O vlla ligji keshtu eshte po nuk zbatohet.Deri tani ska pasur njeri problem me fitimet online po nqs deklaron do paguash.Me von nuk i dihet se ketu tek ne para 1 viti dhe dyqanet ne mes te qytetit nuk paguanin asgje.Kush ka fitime te larta une i sygjeroj te konsultohet me nje ekonomist .Kurse per dergesat nga individe nuk ka problem se hyjne ne nje kategori tjeter qe quhet remitance.

  Inviato dal mio SM-J320FN utilizzando Tapatalk
   
  wolf_mc12 dhe Jãşhť'Sşeriĕ pëlqejnë postimin.
 6. Reaven

  Reaven Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Sa eshte % ne kete rast , dhe ku meret mandati per te paguar tatimin ?
   
 7. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  10 % neser te derg dhe linkun e formularit se tani jam me cel.

  Inviato dal mio SM-J320FN utilizzando Tapatalk
   
 8. shteti

  shteti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  nuk e di si eshte ligji por ne banke kur i pyeta rreth pagesave online me thane se me ne ske problem por duhet te besh deklarim te tyre ne tatime
   
 9. Reaven

  Reaven Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  ok faleminderit . Desha me dit dhe si behet deklarimi ne tatime.
   
 10. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Behet vetem njeher ne vit me duket ne prill.

  Inviato dal mio SM-J320FN utilizzando Tapatalk
   
 11. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  783
  Pëlqimet:
  489
  Pikë nga trofetë:
  143
  Takska nuk ka , banka ti merr 6Euro per transfer.
   
 12. mistereri

  mistereri Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje te gjitheve.
  Eshte nje teme shume e kohes dhe ju falenderoj per informacionet qe ndani.
  Do kisha deshire te hapja nje dyqan ecommerce online me dropshipping dhe llogaria bankare do jete tek intesa ne Tirane.

  A ka mundesi te me thoni nese duhet me hapt biznes patjeter tek QKB / QKR apo mund te fillohet si individ duke plotesuar formularin?
  Ju lutem postoni linkun e formularit qe ta shikojme.

  Ju Faleminderit
   
 13. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,441
  Pëlqimet:
  1,072
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Jo nuk duhet te rregjistrohesh patjeter si biznes, te pakten jo akoma.
  Mund te them se 99% e shqipetareve qe punojne ne internet nuk paguajne taksa.
  Me dergesat nese nuk jane shume te medha (mbi 10k per transfert) perseri mendoj se nuk do kesh probleme.
  Pasi pershembull parat do i pranosh ne pp shume mire mund ti kalosh nga pp ne bank, nuk ke pse te besh deklarime vetem nese ti e ndjen si detyre qytetare atehere dhe mund te regjistrohesh.
   
  mistereri pëlqen postimin.
 14. kllej

  kllej Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Nese fiton shuma te medha, p.sh +10k ne vit eshte me mire te paguash.
   
 15. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  783
  Pëlqimet:
  489
  Pikë nga trofetë:
  143
  Pse hapni ksi tema pa asnje lloj logjike se kuptoj ? Eshte e njejta sikur nje shok apo dikush tet dergoj ne bank 100.000euro dhe ti ti paguash tax shtetit ? mos ja fusni kot se ska taksa te kti lloji
   
 16. Astritii

  Astritii Anëtar Aktiv

  Postimet:
  150
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Deshta me nda me juve, qysh e di une nuk jemi te obliguar te paguajme tatime shtetit. Tek ne Kosove tatim fitimi eshte 10% , nese qajo kompani ti dergon ne mujte 5k-10k $, e te ndal tatim ty, nuk je i obliguar me pagu tatim edhe ne shtetin shqiptare, mu taksu dy here.
   

Shpërndaje faqen

Loading...