1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Tërheqje të parave në bankomatë

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga extraordinario, 12 Shkurt 2015.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
  1. extraordinario

extraordinario Anëtar Aktiv

Postimet:
    166
    Pëlqimet:
    24
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pershendetje antar te itshqip. Deshta me dit se ne cilat bankomate muj me nxjerr pare prej karteles Payoneer ose ma saktsisht ne cilin bankomat esht ma e preferume me i nxerr paret nga kjo kartel (taksat etj) ? .Faleminderit

2. MIRLIND.J

MIRLIND.J Anëtar i Njohur

Postimet:
    684
    Pëlqimet:
    115
    Pikë nga trofetë:
    63
    Sa i perket bankomateve mundesh në të gjitha që e përkrahin Mastercard mirpo po ta preferoj Raiffaisen Bank(Dmth në bankomatet e kësaj banke) pasi që deri më tani nuk kam pasur asnjë problem me tërheqje.
    Shuma qe ti merr për terheqje është : $3.15

extraordinario pëlqen postimin.
  3. extraordinario

Postimet:
    166
    Pëlqimet:
    24
    Pikë nga trofetë:
    28
    Shum faleminderit ,edhe nja dy pytje masi veq paske terheq , a duhet me nenshkru kartelen mbrapa apo bon edhe pa e nenshkru hiq ? Edhe a nxirren paret ne Euro automatikisht ? Faleminderit edhe ni her.

4. leotrim77

leotrim77 Anëtar i Njohur

Postimet:
    928
    Pëlqimet:
    111
    Pikë nga trofetë:
    63
    me nenshkru nuk po t'kuptoi ... ama kur terheq ski nevoi me nenshkru asgjo, thjesht e fut kartelen bankomat ja jep kodin sa pare don mi nxir edhe dalin n'euro, tkisha sygjeru me perdore google para se ti terheqesh psh i ki 200$ ne payoneer, e shkrun vetem $ 200 edhe dalin sa euro mundesh mi marr psh ktu e ki per 200$:
    https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=200$

pse po thom sepse psh i ke 200 $ payoneer edhe provon shum here mi nxir 190 ose 200 $ munden me ta blloku kartelen.

kshu qe per momentin valuta e 200 $ o ka i bjen diku 176 Euro , ti duhesh me provu bankomat mi terheq vetem 170 Euro ato 6 euro jo transaksione - tarifat edhe do t'besin n'payoneer se centa apo pare prej 1 deri 4 euro smundesh mi terhek

Last edited: 12 Shkurt 2015
  5. MIRLIND.J

MIRLIND.J Anëtar i Njohur

Postimet:
    684
    Pëlqimet:
    115
    Pikë nga trofetë:
    63
    Pergjigjen ta paska dha leotrimi nuk ke nevoj te nenshkruash asgje. Pra se pari e shiqon shumen e parave qe e ke ne payoneer dmth shumen e dollareve e merr ate shum e shiqon sa euro te dalin kur te konvertohen ne euro : https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=usd+to+euro plus e ngjeh tarifen $3.15 per terheqje dhe pastaj e din sakt se sa para (ne euro) mundesh me i terheq.

6. extraordinario

Postimet:
    166
    Pëlqimet:
    24
    Pikë nga trofetë:
    28
    Faleminderit shum dyve per pergjigjjet ,kjo tem mundet me u mbyll pasi qe e morra pergjigjjen qe e deshta.

7. sg1

sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

Postimet:
    4,636
    Pëlqimet:
    953
    Pikë nga trofetë:
    343
    Pershendetje, tema do te mbyllet pasi problemi u zgjigh.

Mbrapa karteles mundesh me e nenshkru mundesh mos me e nenshkru sdo me thene asgje ajo thjesht nenshkrimi verifikon kartelen tende nese e humb dhe e gjen ndokush permes nenshkrimit verifikohet vertetesia e asaj kartele pasi qe cdo kush te njejtin nenshkrim e perdor edhe ne karta identiteti andaj eshte mire ta nenshkruash.

Une ne kosove kur kam terheq para ne bankomat te procredit bank me ka ndalur shume me pak se sa ne bankomatin raiffeisen bank mirpo per payonner nuk e di sepse nuk e kam provuar.

Mire u ndegjofshim.

extraordinario dhe Elion1 pëlqejnë postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...