1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Të rinjtë shqiptarë pranë fitores së garës nga NASA, votoni që të arrihet kjo fitore

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Arsim N., 8 Maj 2015.

 1. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  [​IMG]
  I përzgjedhur nga juria e NASA-së, ekipi nga Kosova, NatEV Explorer, vazhdon ende të qëndrojë në vendin e parë në garën prestigjioze për projektin më të mirë.

  Ky projekt, i cili vlerësohet me vota, është përzgjedhur nga NASA ndaj 350 projekteve të tjera nga 133 shtete të ndryshme. Për të vazhduar qëndrimin në pozitën e parë dhe për të fituar këtë çmim, ekipi prapa projektit NatEv Explorer ka nevojë për votën tuaj, të cilën mund ta dhuroni duke klikuar në lidhjen e mëposhtme.

  NatEv Explorer aktualisht mburret me vendin e parë me mbi 57000 vota, por gjërat mund të ndryshojnë pasi që kanë mbetur edhe pak orë në dispozicion tek kjo garë e ngushtë, andaj nxitoni për të votuar./ITshqip/

  Voto për NatEv këtu: https://2015.spaceappschallenge.org/award/#peopleschoice
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Une votova dhe ishalla fitojme :D
  Tash nje pyetje e kam.Ato Votes tek ky projekts po shtoheshin si sekonda :p Is it real ?
   
 3. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,125
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  153
  Sot nja 30 her kom votu me Private Browser , me 4 VPS , + me VPN :D
   
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,268
  Pikë nga trofetë:
  358
  Real jon sepse po votojn shqiptaret shum.
   
 5. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Kto 4 tjerat jon met n'qat kuot kurse te na veq po shtohen si sekonda hahaha. Duhet me pranu, me 2 milion popullsi ta bojm telashe NASAN hahahah :D
   
 6. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,742
  Pëlqimet:
  699
  Pikë nga trofetë:
  243
  une kome vootuu .
  po tashh qe fitojj . qka kanne me fituu kta =
  a muni me kallxu ma detajj se qfar projketii kann boo ktaa ... detajee
   
 7. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shiko lidhjen me poshte per me shume infro rreth projektit te tyre:
  Code:
  https://2015.spaceappschallenge.org/project/natev-explorer-natural-events-explorer-project/
  Sa i perket pyetjes se cka kane me fitu, do kene mundesine te shkojne ne Seline e NASA-s ne Amerike per te shikuar LIVE lansimin e nje rakete dhe gjithashtu ka mundesi qe projekti i tyre te jetesohet, pra juria profesioniste e NASA-s do vendose nese projekti ia vlen te jetesohet dhe pas nje kohe do te jete ne dispozicion per perdorim nga e gjithe BOTA, tash a do bashkepunojne me grupin #Nat_Ev per me jetesu projektin apo do e blejne idene e tyre mbetet te shihet ne te ardhmen.

  Pershendetje!
   
  Last edited: 9 Maj 2015
  bmwplako pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...