1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Sygjerimi juaj ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga albani99, 16 Janar 2020.

 1. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  391
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Dua mendimin tuaj , e di qe ky forum ka shume ekperta me duhet sygjerm i juaji , me 31 dhjetor kam lene punen ne nje kompani ku kam punuar afer 10 viteve si IT nuk ishim dakord rreth disa gjerave dhe tani jam i papune. Pasi qe nuk e kisha menduar qe mund te jes pa pune nuk i kam dhene shume rendesi kontakteve me njerez dhe tani pas ca ditesh po e shoh se nuk e paskam te lehte te gjeje ndonje pune qe i perjigjet profeisonit tim. Qa me kishit preferuar online ma konkretisht diqka te punoje qe te mund te arrij te hyra deri 300 eu.
   
 2. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  freelance ne Upwork.com
   
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,566
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shum e thjesht ose puno online , ose apliko per pun diku ne gjermani edhe termini te bohet shum shpejt pasi ky profesion IT kerkohet shum.

  E mos kerko pun IT per 300 euro se nuk ja vlen.
   
 4. Xhimi Prishtine

  Xhimi Prishtine Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese ke punu 10 vite ti nuk ngel kurr pa pune, madje duhet tpaguhesh mbi 500euro, shiko merru me forex se ka shum fitime te larta
   
 5. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  391
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po aplikova ne disa oferta por fillimi i veshtire pa asnje review nuk po besojn shume haha
   
 6. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  391
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kam caktu termin per gjermani po po vonojke deri 2 vite katastrof kam mundesi si fillim mu pajis me nje kontrat pune qe ska lidhje me IT pastaj pas 6 muajsh kish mundsi me ndrru punen,
   
 7. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  391
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me forex me duket pak a shume bast hesapi
   
 8. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,566
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  243
  A ki diplom per IT ?
   
 9. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  391
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po kam CCNA1 deri CCNA4 , edhe diplomen bachelor Menaxhment dhe Informatike
   
 10. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  oke per 17 dite nuk gjehet puna qe kerkon, me statistika 1 deri ne 2 muaj mund te gjesh dicka. kerko dhe do e gjesh aty ku je, harroje gjermanine
   
  @science pëlqen postimin.
 11. harli7

  harli7 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pa probem se do gjesh ndonje pune,IT kekohen,+qe paske nohuri edhe per netwoking.
  Mos u merzit dhe mos kerko ate rroge se eshte gjynah 300eu nje programues
   

Shpërndaje faqen

Loading...