1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Sygjerime rreth sherbime juridike dhe sherbime te IT

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga albani99, 10 Shtator 2020.

 1. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  391
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje te gjitheve,

  jemi dy shoke dhe jemi qe nje kohe duke menduar te hapim nje biznes ai mirret me sherbime juridike ku eshte i kualifikuar ndersa une me sherbime te IT, marketing, web etjere..

  Qfare pika me sugjeroni si oferte ndaj klienteve dmth kombinimi personi juridik me IT ...

  faleminderit
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,328
  Pëlqimet:
  785
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo eshte nje pyetje e pergjithshme. Ju mund te punoni ne firma qe shesin veze a ku di une, deri tek menaxhimi i firmave aeronautike. Kjo varet nga cfare ju pelqen dhe se cfare mund te besh ti si IT.
   
  albani99 pëlqen postimin.
 3. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  165
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje!
  Po jap dhe une mendimin tim. Si fillim ideja kryesore eshte qe te krijoni dicka qe te permbaje 2 profesione te ndryshme. Te kesh nje ide eshte gje e mire por pershtatja, prezantimi, dhe kerkesa e tregut jane pak me specifike dhe te veshtira por jo te pamundura sigurisht.

  Sugjerimi im eshte qe meqenese njeri nga ju merret me IT te krijoni dy faqe te cilat permbajne secila produktin e tyre, pasi mendoj eshte pak si e komplikuar te krijoni nje platforme qe ofron 2 sherbime, Fokusoni ne secilen nga platformat, ndertojini vec e vec me pas mund te krijoni lidhje organike midis te dyjave.
  Per te krijuar dicka tuajen personale duhet te mendoni edhe per tregun, beni nje kerkim te detajuar se cfare specifikisht do te ofroni dhe sa njerez jane te interesuar per ate qe ju ofroni, ose e kunderta beni nje kerkim dhe konkludoni ne se ajo qe kerkohet me teper ben pjese ne aftesite tuaja.
  Nqs ben pjese atehere mendoni se si mund te ofroni te njejtin produkt por ne nje forme ndryshe, psh e beni me lire dhe me mire sa te krijoni networkun tuaj.
  Mire eshte te keni pune qe do tju duhet ti prezantoni per bleresit e ardhshem.

  Suksese!
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...