1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje swisscoin ka ndegjuar ndonjeri nga ju ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga becki89, 14 Shtator 2016.

1. becki89

becki89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    220
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    a ka naj kush ndonje informat rreth valutes digjitale swisscoin , thon qe eshte e svicrres , a ka sadopak siguri me investu ne ket biznes ?

2. Emi mer

Emi mer Anëtar Aktiv

Postimet:
    345
    Pëlqimet:
    92
    Pikë nga trofetë:
    53
    Mesa kam degju une , ato para qe invensto i merr ne vitin 2020
    Dhe me prit me prit me marr fitimet ne 2020 nuk ja vlen, se sdihet ca ndodh me ne e jo më me faqen se i thon 4 vjet.
    Per mua mduket si scam

3. ahmet123

ahmet123 Anëtar Aktiv

Postimet:
    302
    Pëlqimet:
    51
    Pikë nga trofetë:
    38
    sa e ka vleren per momentin kjo monedh

4. becki89

becki89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    220
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    8 cent

5. ahmet123

ahmet123 Anëtar Aktiv

Postimet:
    302
    Pëlqimet:
    51
    Pikë nga trofetë:
    38
    kurr si dihet, ehde per bitcojn kishin thon tynehre qe nuk bon me investu po qe nqfare niveli ka ardh ajo monedh.

becki89 pëlqen postimin.
  6. becki89

becki89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    220
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    Un mendoj se valuta digjitale ka me perparu n'tardhmen shum shpejt, un kam investu edhe ne onecoin ama e kam nxan me qmim shum ma te nalt rreth 4 euro tani eshte 6.95€ prej tetori priten qe shum kompani ta pranojn si mjet pagese, kompania e madhe Mitsubishi veq e ka pranu me onc,, mun me ble ket lloj makine, kshtu qe kam besim se kto monedha digjitale pas disa vitesh kan mu perdor ne shumicen e vendeve si mjet pagese

ahmet123 pëlqen postimin.
  7. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Se di pse vec krijohen per te imituar bitcoin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,807
    Pëlqimet:
    228
    Pikë nga trofetë:
    83
    onecoin si shkon puna , nese investon $$$ kur mundesh mej nxherr parat qe ke investu, psh investon 1000 euro, dhe pas nje 1 viti vendos ti nxjerr a kam mundesin ti nxjerr komplet apo cdo muaj ngapak.. se nuk e kam te qart ket pune me me keto valutat digjitale..

9. becki89

becki89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    220
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    Dailytech , ti nese investon 1000 dmth po i blen coinsa ONECOIN e ban llogaritjen me 1000 sa coinsa tvin per momentin nese don me investu 1000 paketa e 1000 eurove eshte 1130 euro ,1100 euro eshte paketa 30 euro aktivizimi ,+ banka ti nal nja 20 mduket nese sta aktivizon naj kush prej llogaris te vet, me ket paket 1000-she tvin per momentin 285.71 coinsa , 1 coins e ka qmimin tani 6.95 , ti ne start je fitus pasi 285.71 me shumzu me 6.95 i bjen 1980 euro , ti ki drejten me i shit pas 6 muajve , ato coinsa qe i shet dalin ne cash acount , tani ki drejten me ba transferin e pareve ne bankat perkatse psh raifaisen,pro credit etj , ktu e kam spjegu krejt shkurtimisht pasi eshte tem shum me e hapur

DailyTeCh pëlqen postimin.
  10. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,807
    Pëlqimet:
    228
    Pikë nga trofetë:
    83
    SHoq qe paske njohuri rreth onecoin nese nuk priton ndaj pak koh me sqaro dicka me shum edhe pse edhe kjo deri diku mjaft informacion flm .

Onecoins kur te vendos mej shit a eshte e garantume shitja , aj blen kush ..

Last edited: 27 Shtator 2016
  11. Zyklon

Zyklon Bitcoiner

Postimet:
    3,500
    Pëlqimet:
    344
    Pikë nga trofetë:
    253
    Nuk po kom kohe shume me shkru po, onecoin = scam, onecoin = skeme piramidale per ju qe po shprehni interes lexoni pak mos u gjuni veq ne nje post te nje antari qe paska investu vete.

Skema piramidale me pak fjale, vete investon edhe duhesh medoemos me pru antare tjere qe paret e tua me i nxjerre prej ktynve viktimave te rinje.

@becki89 dergoma linkun e faqes zyrtare qe e paska pranu Mitsubishi si pages onecoin ? lol

12. becki89

becki89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    220
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    nuk mundem me gjet ne faqe zyrtare menyren e pageses veq ket video mundesh me shiku

13. Zyklon

Zyklon Bitcoiner

Postimet:
    3,500
    Pëlqimet:
    344
    Pikë nga trofetë:
    253
    I nderuar neser muj me bo nje video duke thane qe BMW e pranon bitcoin si forme te pageses, ne momentin qe nuk ka kurgjo zyrtare prej X kompanis kurgjo nuk ka ktu, per onecoin debatojm sa t'dush, nuk e di qysh e merr se edhe paske investu ne onecoin po ka dallim sikur nata me diten me bitcoin !

DarKr0x pëlqen postimin.
  14. becki89

becki89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    220
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    okej,un nuk munda me gjet prej faqes zyrtaree , kush beson beson kush jo ska problem edhe personalisht nuk um hyn ne pun se a e pranon mitsubishi apo mercedes onecoin , deri tani bitcoin eshte mbreti i valutes digjitale por vetem hijen e ka sepse nuk ka aspak siguri , edhe nuk eshte transparent , oncoin e ka kyqin me te dhenat e secilit antar , skam qka te zgjas ma teper kjo eshte kush don me besu le te beson kush nuk don mos te beson , bitcon i ka rreth 8 miliard kapital e oncoin mbi 6 miliard , ndeersa prej javes se ardhshme besoj qe ka me kalu bitcoinin .

15. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Hahahahaha brenda javes se ardhshme do e kaloje ? A thua jane 2 euro dhe jo 2 miliard.

becki89 pëlqen postimin.
  16. becki89

becki89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    220
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    nuk e thash vetem kot a din pse ? sepse sot me 1 tetor eshte ber dyfishimi i coinave i te gjith antarve te onecoin dhe prej sot ka fillu blokchaini i ri , deri dje 10.000 onecoina jan prodhu per 10 minuta tashti prej sot 50.000 onecoina prodhohen per 1 minut , dhe me dyfishimin e coinave rritet edhe kapitali i firmes :D shnet ...

17. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Ore ti mos me fol mua kot cend e pa vend.
    Hajd nxirri faktet, links etj.
    https://coinmarketcap.com/ futu pak tek ky linku hapi sit mire ku e ke onecoin ?
    Btc ka kapital 10 fishin e te dytes, keshtu qe cfare vjen e genjen.
    Sapo te futem ne pc do bej nje postim te tregoj me fakte qe onecoin eshte ponzi scheme sepse dua te demaskoj nje person te shpifur si ty.
    U paska rrit kapitali dyfish ncncnc.

18. becki89

becki89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    220
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    oj ti shqipe , nuk me intereson se sa beson ti per momenti eshte e mbyllur www.xcoinx.com , pasi eshte duke u punuar ne faqe, shiko keto dy dit do hapet dhe e shikon kapitalin e onecoinit , Ruja Ignatova i ka 2 muaj kur ka premtuar qe me 1 tetor te gjith antarve aktual kan me ju bo dabell coinat mu sot mu kan bo dyfishim a duhet me ta jep userin tim qe me ti dhon fakte a qka , edhe me ta dhan nuk e kupton pasi sje antar dhe nuk je ne rrjedha sa i perket onecoinit , sot ne Bankok mbi 10.000 antar kan mar pjes ne eventin e mbajtur [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

19. boom3rang

boom3rang Ninja Staff Member Administrator

Postimet:
    4,483
    Pëlqimet:
    2,073
    Pikë nga trofetë:
    448
  20. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Okej zoti injorant une kam me hap nje monedhe do ja bej vleren 0.0000000000000001$ dhe do e ble 100 monedha pastaj do e shumefishoj sa kam per tja kalu btc :)
    Hahahhaa o njeri nuk e vendos kerkush vleren e nje monedhe ajo rregullohet nga tregu.
    Keshtu qe boll me kte monedhe te felliqur.

Zyklon pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...