1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sulmi me i madh ne Histori - Ransomware

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Fannol Gashi, 13 Maj 2017.

 1. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,425
  Pikë nga trofetë:
  343
 2. Johnny

  Johnny Anëtar Aktiv

  Postimet:
  203
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  E paska myt russin fare, paskan ber sulm te fort hallall
   
 3. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Lajm i mire:
  Code:
  http://thehackernews.com/2017/05/wannacry-ransomware-decryption-tool.html
   
 4. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Nese te futet ky virus ne pc, ka mundsi te hiqet me formatim ?
   
 5. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  po
   
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
  c'thotë shoku mo?
  brenda a jashte është?
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 8. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  eshte arrestuar nga FBI po gje qe eshte krejt absurde :( edhe irc e kishte mbyllur nga paranoja dhe qe po i percillin bisedat feds
   
 9. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
  @bi0
  akuza nuk është e lehte & usa zakonisht për të tilla gjëra mendohet 2 herë përpara se të veproje
  urroj mos të ketë përfundim të keq
   
 10. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  tek ky profession shpesh na dergojn malware qe nuk eshte publike por edhe shpesh her i blejm veq per analizim e ata i kan disa logs qe e mbeshtesin se ky ka ble malware por prap se prap ky ska faj , Security Reserachers ne wild te punosh eshte shpat me dy ane
   
 11. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  A ka pasur ndonje antivirus qe e ka kap ket malware?
   

Shpërndaje faqen

Loading...