1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Storage tek Iphone 6s (16GB)

Tema tek 'iOS' e hapur nga RegShqip, 16 Shkurt 2019.

 1. RegShqip

  RegShqip Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pershendetje,

  Paraprakisht po ju tregoj qe nuk kam fare dijeni per Iphone, prandaj po bej pyetje.

  E tregova kete se 99% prej juve qe perdorni iphone duket me siguri e thjesht.

  Po pyes per nje Iphone 6s 16GB eshte i mbushur pothuajse totalisht dhe nuk ze asgje fare, i kam fshire te gjith aplikcionet duke perfshire edhe ato me te thjeshtat.

  A ka mundsi qe te jet i mbushur me junks & cache?

  Si dhe a ka ndonje rrezik qe t'ia bej Reset All (Delete Iphone)?

  A kerkon ndonje kod pas procesit Delete Iphone ose dicka te tille?

  Falemnderit shume
   
 2. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,373
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Nese ki icloud account nto edhe nuk ja din passwordin dhe pytjet sekrete nuk tkisha thon me bo reset
  Edhe provo boni upload fotot videot ne dropbox apo dikun tjeter dhe bonja reset vetem disa pjesve te telefonit jo all settings
   
 3. RegShqip

  RegShqip Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Flm per pergjigje,

  Passwordin e krejt ia di

  Pse jo All settings?
   
 4. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  135
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shikoje cili app po të zë memorien më shumë tek Settings > General > Storage & iCloud Usage.
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,195
  Pëlqimet:
  734
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nëse e di passin e iCloud bej nje reset. Do shikosh goxha ndryshim.
   
 6. RegShqip

  RegShqip Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Falemnderit te gjitheve
   

Shpërndaje faqen

Loading...