1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Storage ne Lenovo P700

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga gjergjajarian, 9 Qershor 2022.

 1. gjergjajarian

  gjergjajarian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  181
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje.

  Po du nje shtepiz te Lenovo ThinkStation Workstations P700 me procesor E5-2620 v3 per me perdor per Storage, e po mendoj me ja instalu 4 HDD nga16TB qe i bjen 64TB total. Por spo jam i sigurt a mi pranon pllaka (motherboard) gjithe kete kapacitet. Prandaj po ju pyes juve mos ndokush e ka provu me i instalu najhere mbi 60TB ne nje shtepiz Lenovo ThinkStation Workstations P700.
  Faleminderit!!
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,228
  Pëlqimet:
  1,176
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me sa lexova pllaka pranon deri ne 24TB
   
  gjergjajarian dhe ﴾.﴿ pëlqejnë postimin.
 3. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,053
  Pëlqimet:
  452
  Pikë nga trofetë:
  163
  1. Flex Module: up to 4 devices, Max Storage Devices – 12, Max 3.5″ = 6(24TB), Max 2.5″ = 10(10TB), Max M.2 = 2(1TB)
   
  gjergjajarian dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...