1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

SSD Boot problem :/

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga ceo, 2 Korrik 2018.

Tags:
 1. ceo

  ceo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  87
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  E kom ble ni SSD SAMSUNG EVO 850 edhe e kom klonu HDD n SSD me macrium effect , po nuk e njifke sikur boot n BOOT ORDER (vetem Windows Boot dmth HDD) , tani e bona format hdd edhe e instalova win 10 n SSD edhe kur e kom bo tani restart nuk bon veq hap ni blue screen Recovery error code: 0xc000000e (winload.efi missing) edhe nese vazhdoj me prek ESV me shku n UEFI firmware settings edhe tani m qet n te bios edhe nese e preki veq ESC vazhdon edhe bohet boot normal , amo qikjo pom pengon shum qe po shfaqet blue screen
  A din najkush naj zgjidhje?
  Sata Cable e krejt jon mir i kom provu , edhe n cmd permes recovery kom provu tani edhe me recovery permes disk image ska bo edhe me bo restore ska bo edeh me bo repair ska bo .
   
 2. hypnotik

  hypnotik Anëtar Aktiv

  Postimet:
  213
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  UEFI nuk te duhet deri sa nuk provon per te instaluar Mac OS X ne makina PC. Hape Biosin ndale EFI dhe Secure Boot ndale krejt Off.
   
  ceo pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...