1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Specifikat e kompjuterit tim

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga Mr.aSstraS, 30 Korrik 2010.

 1. Fatioon

  Fatioon Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  CPU 2.8-GHz Intel Core i7-4900MQ
  Operating System MS Windows 7 Home Premium (64-bit)
  RAM 32GB
  RAM Upgradable to 32GB
  Hard Drive Size 512GB
  Hard Drive Speed n/a
  Hard Drive Type SSD Drive
  Secondary Hard Drive Size 750GB
  Secondary Hard Drive Speed 7,200-RPM
  Secondary Hard Drive Type SATA Hard Drive
  Display Size 18.4
  Native Resolution 1920x1080
  Optical Drive BD-R
  Optical Drive Speed 4X
  Graphics Card Dual Nvidia GTX 780M GPU in SLI
  Video Memory 8GB
  Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
  Wi-Fi Model 5G WiFi Broadcom 4352 802.11n/ac
  HDMI Ports 1
  USB Ports 4
   
 2. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Specifikat e Laptopit tim:
  [​IMG]
   
 3. mikrotik

  mikrotik Anëtar Aktiv

  Postimet:
  272
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  PC: Dell Optiplex 745 SFF
  Procesor :Intel Geniune Dual-Core Cpu 2160 1.8 GHZ
  Ram : 2.5GB
  HDD : 80 GB
  Graphic Card : 1.5 GB Ati radeon hd 3450
  PSU : 275W
  Monitor : HP COMPAQ LA1951g 19 Inch
   
 4. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Pa ma qu ni Screenshot nuk besoj qe e ke kete o_O :p
   
 5. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje,

  GunSpeR, nese nuk i beson dikujt qe e ka ate pc apo jo, nuk mundesh me vertetu permes screenshot sepse mundet thjesh per kete pc me gjete nje screenshot ne google dhe me ta dergu si p.sh kjo:

  [​IMG]

  Per me vertetu me mir diqka te ngjashum sikur kjo per pc me mir me Team Viewer hin ne pc te tij dhe vertetoje hehehe :D:D...

  Me te mira...
   
  GunSpeR pëlqen postimin.
 6. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  jo mir e ki po e kshiri emrin e pc per me vertetu :D
   
  edy007 pëlqen postimin.
 7. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Eshte e leht edhe ajo pune e ndrron me paint heheh ;)...

  Me te mira...
   
  GunSpeR pëlqen postimin.
 8. dns

  dns Anëtar i Njohur

  Postimet:
  753
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
 9. Nes

  Nes Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  3
  [​IMG]
  iMac 21.5 Inch
  Procesori :2.5 GHz Intel Core i5
  Ram: 4 GB 1333 MHz DDR3
  Grafik kartela: AMD Radeon HD 6750M 512 MB
  500GB hard drive
   
  siimon pëlqen postimin.
 10. ervislako

  ervislako Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Acer laptop
  su 3500 1.4 GHz 800MHZ FSB
  Ati mobility radeon HD 4330 UP to 1742 MB hyper memory
  4GB DDR3 memory
  320 GB HDD

  Perdor linux ubuntu se me windows ngelet tani,eshte plak ka qe me 2009 :p
   
 11. aRy.

  aRy. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  547
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  38
  I5 6600K CPU 3.50 up to 3.90
  16 GB Ram Hyperx
  250 GB SSD Sasmung
  2 TB HDD Seagate
  4 GB GPU nVidia 970GTX
   
 12. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  208
  Pikë nga trofetë:
  73
  Compaq
  Windows 7 Professional 64Bit
  Ram 4GB
  HDD 120GB
  Intel(R) Core(TM)2 Dou CPU E8400 @
  3.0GHz 3.0 GHz
   
 13. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  compaq windows xp professional 32bit ram 1.49gb intelr pentium(r) 4 cpu 3.00ghz 2.99ghz, hdd 80gb. edhe mos habitni se lloj lloj kompjuteri ka hyni pak youtube shikoni ose qe don me vertetu qoma teamwiever secili per veti e ka qa po fiton pej saj se qfare kam.
   
 14. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
 15. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
 16. kresha162

  kresha162 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
 17. kresha162

  kresha162 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Por edhe po te jet ashtu,laptopi im eshte workstation dhe performancat e tij jan te vendosura edhe ne letren qe eshte e vendosur nelaptop,njejet si ne foto qe e kam publiku ;)kresha162
   
 18. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  ------------------
  System Information
  ------------------
  System Model: HP EliteBook 8460p
  Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.150202-1526)
  Language: English (Regional Setting: English)
  System Manufacturer: Hewlett-Packard
  BIOS: Default System BIOS
  Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2540M CPU @ 2.60GHz (4 CPUs), ~2.6GHz
  Memory: 4096MB RAM
  Available OS Memory: 4006MB RAM
  Page File: 2468MB used, 5542MB available  ---------------
  Display Devices
  ---------------
  Card name: Intel(R) HD Graphics Family
  Manufacturer: Intel Corporation
  Chip type: Intel(R) HD Graphics Family
  DAC type: Internal
  Display Memory: 1696 MB
  Dedicated Memory: 64 MB
  Shared Memory: 1632 MB
  Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (40Hz)
  Monitor Name: Generic PnP Monitor
  Monitor Model: unknown
  Monitor Id: AUO313C
  Native Mode: 1366 x 768(p) (60.098Hz)
  Output Type: Internal
   
  kresha162 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...