1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Specifikat e kompjuterit tim

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga Mr.aSstraS, 30 Korrik 2010.

 1. imi89

  imi89 Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Mir e ka njeri qe nuk ka mundesi qajo lloj e grafikes me kan 2.2 gb ajo grafio k 1 gb max kqyr edhe ne faqe zyrtare te ATI e ki qsahut ka e ke marr ti

  qe faqja per te dhenat e grafikes tane ne fund i ki

  <a class="postlink" href="http://products.amd.com/en-gb/MobilityGPUResult.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;">http://products.amd.com/en-gb/MobilityGPUResult.aspx</a>


  e qe nuk besoni te une o e njejta 512 mb e kam grafiken 1200 mb ma ban RAMi qe e merr windows 7

  qe provat

  <a class="postlink" href="http://img204.imageshack.us/img204/6531/14788615.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;">http://img204.imageshack.us/img204/6531/14788615.jpg</a>
   
 2. GjeNcHe.-.D

  GjeNcHe.-.D Anëtar i Njohur

  Postimet:
  781
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  48
  Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.53GHz
  Memory: 1534MB Ram
  HDD: 160 GB
  Display:
  Name: Nvidia GeForce FX 5500
  DAC Type: Intergrated RAMDAC
  Total Memory: 256.0 MB
   
 3. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  585
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ok,gjithqka ne rregull e di se qfar deshironi te thuani ju,ajo eshte shared moemory qe sistemi operativ ia shton windowsit 7-it.
  Por lapotpi im e ka ate memorje pa ber ate shared,shikoni foton.

  [​IMG]
   
 4. imi89

  imi89 Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  shiko mir thot UP to ?? dmth deri ne 2235 mb shko me te djathten ne desktop

  Screen Rezuluiction > Advanced Settings edhe e sheh sa eshte Dedicated :) aty bana nje foto :D flm
   
 5. dns

  dns Anëtar i Njohur

  Postimet:
  753
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Grafik 2gb ka nga Ati qe eshte Dual Gpu mirpo eshte per Pc edhe e ka nje madhsi behagje te madhe ndersa per laptop nuk ka ende, ja programi me i mir qe ti tregon gjith te thenat e grafikes http://www.sendspace.com/file/kcs6iw
   
 6. -president

  -president Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  [​IMG]

  Apple Macintosh
  Ram: 16 GB
  HDD: 800 GB

  Mjaftojn qeto besoj :-D
   
 7. AbSSoLuT

  AbSSoLuT Anëtar Fillestar

  Postimet:
  60
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Pak me rrespekt here tjeter.Bordin e kam ASUS M4N 78PRO dhe ka nji kart grafike onboard 512 NVIDIA 8300 (kerko ne internet dhe do e shofesh qe ka kar 512)
  dhe ja foto qe kam bo qe ma qet 1394 MB
  [​IMG]
  AtdheeBuzz ne radh te pare meso te sillesh pastaj kundershto
   
 8. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  735
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48


  Kam degju edhe une se keto laptop acer dhe hp pavillion kane anga dy kartela grafike..Kete e pash edhe ne nje dyqan ne shkup mund ta shikoni edhe te linku ne vijim...

  http://kupilaptop.com/index.php?opt...ion&catid=39:hp-pavilion-i-presario&Itemid=64
   
 9. jimi

  jimi Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Procesori interceleron 3.2
  rami 512
  kartela grafike 124
   
 10. anjshtanji

  anjshtanji Anëtar Aktiv

  Postimet:
  415
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Manufacturer Acer
  Serial Number LXAZ70X1359080E71D1601
  Chassis Type Laptop
  System Model Aspire 5737Z
  System Type X86-based PC

  Windows Version Microsoft® Windows Vista™ Home Premium Service Pack 1 Build 6001 32-bit

  Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz GenuineIntel 2048 KB 200 MHz 9%

  WDC WD5000BEVT-22ZAT0 ATA Device 465 GB 2 O

  C: Local Fixed Disk 237 GB 135 GB NTFS 14563720
  D: Local Fixed Disk 227 GB 187 GB NTFS 54273ACB

  Per keto informacione perdora software LookInMyPC
   
 11. dr.linux

  dr.linux Anëtar Aktiv

  Postimet:
  497
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  CPU : 3.4ghz
  RAM : 1gb
  GRAPHIC CARD : ATI 512mb
  HDD : 160GB
   
 12. LiburnR

  LiburnR Anëtar Fillestar

  Postimet:
  54
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Acer-Aspire-5742G

  Procesor: Intel Core i3-370M 2.4GHz, Hyper-Threading, 3MB
  Chipset: Intel Smart cache, 32nm
  Memory: 4GB DDR3 1066MHz
  Hard disk: 500GB SATA II
  Monitor: 15.6 inch 1366x768 WXGA HD cinecrystal
  Graphic card: nVidia GeForce GT 420M, 1GB DDR3
  CD/DVD: DVD Super Multi DL
   
 13. RAPh

  RAPh Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,153
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  68
  CPU : 3.2 ghz
  RAM : 1.5 gb
  GRAPHIC CARD : 512mb
  HDD : 250GB
   
 14. shqipdon_8

  shqipdon_8 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  hej a e dini sa kushton 1 ram memory 512 DDR1 breeee
   
 15. 4ever

  4ever Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  CPU: Core i3 2.1 Ghz
  RAM : 4Gb DDR3
  Graphic Card : 2 Gb ATI Radeon graphics
   
 16. meteora

  meteora <Hello World> Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,438
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  78
  [​IMG]
  HDD : 500GB
  Graphic Card : Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family 512Mb
  Light Scribe DVD RW
   
 17. frEEnoR

  frEEnoR Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  38
  TOSHIBA A205-S880

  CPU : Intel (R) Pentium (R) Dual
  T2390 @ 1.86 GHz 1.87 GHz

  Ram : 3GB

  HDD : 200 GB

  DVD-/RW
   
 18. vrifaj

  vrifaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  149
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  28
  Normal de, me kqyr ashtu, kartelat grafike po dalin permi 4 GB lol, nese vertete nuk dini sita gjeni madhesine e karteles , ateher me xp mund ta gjeni sakt :D:D
  sepse ne win 7 ajo tregon diqka tjeter

  Keshtu qe ti mir e ke
   
 19. Mana!

  Mana! Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kisha pas deshir me i dit specifikat e "dns" se gameplay qe i ban, i ka me kualitet te fort.
   
 20. dns

  dns Anëtar i Njohur

  Postimet:
  753
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58

  CPU - Dual Core 3.00ghz
  Ram-4gb
  Hdd-500gb
  Grafika-ASUS GeForce GTS 450 Top 1Gb ddr5
   

Shpërndaje faqen

Loading...