1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Specifikat e kompjuterit tim

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga Mr.aSstraS, 30 Korrik 2010.

 1. Mr.aSstraS

  Mr.aSstraS Anëtar Fillestar

  Postimet:
  77
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Po e hap kete tem qe t'gjith antaret e forumit ITSHQIP te mund ti vendosin karakteristikat e kompiuterit te tyre

  un per vete e kam

  Blue Diamond [case ATX]
  CPU : Phenom II X6 3.2GhZ
  Motherboard:Asrock K10N780 SLI-X3 WIFI
  HDD:4x
  seagate 160 gb 7200 rpm
  seagate 160 gb 7200 rpm
  baracuda 500 gb
  Maxtor 320 gb
  Ram: 4x
  kingston 2 gb
  VGA: ATI Radeon HD 2400 Pro 1Gb + hypermemory
  DVD : 2x
  LG super multi secure disk [DVD+RW]
  LG super recorder Lightscribce [DVD+RW]

  shpresoj qe edhe antart e tjer te tregojn konfiguracionet e pc personale
  P.S nese tema nuk eshte ne vend te duhur ose ka ndonje tem me materie te njejt ateher lirisht n'shport

  nese jo e kisha lut stafin me bo ngjitse temen ;-)
   
 2. F500

  F500 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Karakteristikat e PC ime

  Cooler Master CSX Blue Flame Special Edition (CX-830BLFM-01)
  CPU : Intel® Core™ i7-960 Processor
  (8M SmartCache, 3.20 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI)
  motherboard :ASUS BLITZ EXTREME
  RAM :12 Gb DDR3 2000 MHz Tri Channel
  HDD:3x Seagate Cheetah 15K.5 3.5" 146.8GB SAS 3Gb/s Internal Hard Drive ST3146855SS, 15000 RPM, 16MB Cache
  Barracuda 750 gb
  Barracuda 1 tb
  VGA :GeForce 8950GX2
  1000W / 1200W power supply
  DVD: LG GSA H55N Super-Multi - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM drive - IDE
  Monitor :Alienware OptX W2210
  keyboard: Logitech G19
  Mouse :Logitech MX Air
   
  Adi-GL pëlqen postimin.
 3. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  CPU : I5 4 X 2.3 ghz,3MB L3CACHE

  HDD : 500gb

  Cristal Cam

  GRAPHIC CARD ATI HD 5741G 2.3GB

  4 GB RAM MEMORY

  DVD RW + Blu Ray Disc
   
 4. liberto0os

  liberto0os Anëtar

  Postimet:
  31
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  CPU : Pentium(R) Dual-Core
  E5200 @ 2.50 GHz
  RAM: 2Gb
  HDD: 160Gb
  Graphic Card 256Mb
  LG DVD RW
   
 5. pOww3R

  pOww3R Anëtar i Njohur

  Postimet:
  537
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  51
  Processor(s)
  Number of processors 1
  Number of cores 1 per processor
  Number of threads 1 (max 2) per processor
  Name Intel Pentium 4
  Code Name Northwood
  Specification Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz
  Package Socket 478 mPGA
  Family/Model/Stepping F.2.9
  Extended Family/Model F.2
  Brand ID 9
  Core Stepping D1
  Technology 0.13 um
  Core Speed 1495.9 MHz
  Multiplier x Bus speed 15.0 x 99.7 MHz
  Rated Bus speed 398.9 MHz
  Stock frequency 3000 MHz
  Instruction sets MMX, SSE, SSE2
  L1 Data cache (per processor) 8 KBytes, 4-way set associative, 64-byte line size
  Trace cache (per processor) 12 Kuops, 8-way set associative
  L2 cache (per processor) 512 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
  Chipset & Memory
  Northbridge Intel i845G rev. A1
  Southbridge Intel 82801DB (ICH4) rev. 01
  Memory Type DDR
  Memory Size 512 MBytes
  Memory Frequency 133.0 MHz (3:4)
  CAS# Latency (tCL) 2.0 clocks
  RAS# to CAS# (tRCD) 3 clocks
  RAS# Precharge (tRP) 3 clocks
  Cycle Time (tRAS) 6 clocks
  DRAM Idle Timer 16 clocks
  System
  System Manufacturer Dell Computer Corporation
  System Name Dimension 2400
  System S/N 7Y6FY0J
  Mainboard Vendor Dell Computer Corp.
  Mainboard Model 0G1548
  BIOS Vendor Dell Computer Corporation
  BIOS Version A05
  BIOS Date 12/02/2003
  Memory SPD
  Module 1 DDR, PC2700 (166 MHz), 256 MBytes, Nanya Technology
  Module 2 DDR, PC2700 (166 MHz), 256 MBytes, Kingston
  Software
  Windows Version Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 (Build 2600)
  DirectX Version 9.0c
   
 6. geri1994

  geri1994 Anëtar

  Postimet:
  19
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  System Manufacturer: FUJITSU SIEMENS
  System Model: SCENIC N / SCENICO N
  BIOS: Version 5.00 R1.09.1961
  Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz, ~2.7GHz
  Memory: 1536MB RAM
  Available OS Memory: 1536MB RAM
  Page File: 1110MB used, 1959MB available
  Windows Dir: E:\Windows
  DirectX Version: DirectX 11
  DX Setup Parameters: Not found
  User DPI Setting: Using System DPI
  System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
  DWM DPI Scaling: Disabled

  Display Devices
  ---------------
  Card name: NVIDIA GeForce FX 5200
  Manufacturer: NVIDIA
  Chip type: GeForce FX 5200
  DAC type: Integrated RAMDAC
  Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0322&SUBSYS_0000196D&REV_A1
  Display Memory: 460 MB
  Dedicated Memory: 126 MB
  Shared Memory: 334 MB
  Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (75Hz)
  Monitor Name: Samsung SyncMaster 550v
  Monitor Model: S/M 550v
  Monitor Id: SAM12B6
  Native Mode: 800 x 600(p) (85.061Hz)
  Output Type: HD15
  Driver Name: nvd3dum.dll
  Driver File Version: 7.15.0010.9685 (English)
  Driver Version: 9.6.8.5
  DDI Version: 9Ex
  Driver Model: WDDM 1.0
  Driver Attributes: Final Retail
  Driver Date/Size: 10/9/2006 21:55:00, 3022848 bytes
  WHQL Logo'd: Yes
  WHQL Date Stamp:
  Device Identifier: {D7B71E3E-4062-11CF-085F-0A2001C2CA35}
  Vendor ID: 0x10DE
  Device ID: 0x0322
  SubSys ID: 0x0000196D
  Revision ID: 0x00A1
  Driver Strong Name: oem7.inf:NVIDIA.Mfg.NTx86.6.0:nv_NV3x:9.6.8.5:pci\ven_10de&dev_0322
  Rank Of Driver: 00F62001
   
 7. Nori

  Nori Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Hp dc7700p
  intel core2duo e6600 2.4 ghz
  3 gb ram
  384 mb vga on-board
  250 gb hdd
   
 8. GodOfWar

  GodOfWar Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: Karakteristikat e PC ime


  Mos Punon ne NASA elbete
   
  alajdin dhe Gent01 pëlqejnë postimin.
 9. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  GodOfWar
  E pash reputacionin negativ qe ma kishe ber ne profil.

  Por te kisha sygjeruar te lexosh pak me shum dhe te kesh pakez njohuri themelore per kompjutera pasjtaj eja e komento.
  Sepse ka kartel grafike edhe me te madhe se 2.3GB qe kam un,ndersa ti qenke shum prapa
   
 10. GodOfWar

  GodOfWar Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0

  Haver Grafika me me kapacitet me te madh osht nga ATI 2GB DUAL GPU Shum mir e di une gjerat rreth teknologjis ska 2.3 gb grafik e as me shum veq sit punosh ne NASA
   
 11. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
 12. Daddy

  Daddy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  111
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Motherboard: DELL
  Cpu: 3.4 GHz
  Ram : 2Gb ddr2
  Hdd:360 gb
  VGA: 1gb
  Cd: DVD-WRITER-Dvd-Rom-Cd-Writter-Cd-rom =- krejt me nje wenn
  Me TV card .
  Tastjera osht : IBM = me 2usb ne Tastjer - krejt i ki aty butonat per me leht me i qel
  MOUSE : Microsoft (i Bardh)

  dhe monitor Fujitsu Siemens 19 inc
   
 13. Nori

  Nori Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: Karakteristikat e PC ime

  qite 1 foto per me besu ?!
  te dxdiag
   
 14. rinor-kastrati

  rinor-kastrati Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  RAM : 1GB
  VGA: 256mb ATI RADEON 9250
  Cpu:dual coore 3.00GHz (2cpus)
  HDD: 80 GB
   
 15. nuo

  nuo Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Memory:2GB
  Cpu:3.20(3.19) X2 Dual Core
  HDD:80
  Nivdia Geforce 8400GS
   
 16. AbSSoLuT

  AbSSoLuT Anëtar Fillestar

  Postimet:
  60
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Win7 64 bit perdor ? sepse un kartelen grafike e kam 512 dhe me win7 64 bit me dilte 1.3 gb
  keshtu qe kjo 1.3gb nyuk eshte reale
   
 17. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Acer eMachines E525
  2200 Notebook PC
  15.6" LCD
  Intel Celeron 900 2.2GHz
  3GB DDR2
  250GBHD
  DVD±RW/CD-RW drive
  Wireless LAN
  Windows 7 Ultimate 64-bit
   
 18. AtdheeBuzz

  AtdheeBuzz Anëtar i Njohur

  Postimet:
  809
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  38
  @AbSSoLuT

  O bukurosh qa je ka zbulon , weq qi osht 64 bit po ta qitka ma te madhe kartelen grafike ??

  pfff shum i prapambetur kokke , Me bash GodofWar
   
 19. ixenOL

  ixenOL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  CPU : Pentium(R) Dual-Core
  E5400 @ 2.70 GHz
  RAM: 3Gb
  HDD: 500Gb
  Graphic Card : 1 GB 9500 GT Nvidia
  LG DVD RW
  Motherboard : Asrock
   
 20. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  @AbSSoLuT
  Nuk eshte e vertet ajo qe sistemet 64 bit ta ndryshojn grafiken !

  Por edhe po te jet ashtu,laptopi im eshte workstation dhe performancat e tij jan te vendosura edhe ne letren qe eshte e vendosur ne laptop,njejet si ne foto qe e kam publiku ;)
   

Shpërndaje faqen

Loading...