1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Sony Playstation 3

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Rafet Maxhuni, 24 Maj 2020.

 1. LEO33

  LEO33 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  33
  Për fat të mirë e ke modelin FAT Europian, ku çdo model FAT është i hack-ueshëm me CFW.

  Ndiq këtë video hap pas hapi dhe problemin e ke të zgjidhur.
   
 2. VDesign

  VDesign Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  18
  Atehere une me ISO nuk e pasna provu, qe ni foto se qysh i kom une lojrat e ne qfar formati i marr per ti transferu mandej ne PS3 permes WinSCP.
  Foto 1
  [​IMG]
  Foto 2
  [​IMG]

  Ska nevoj as me ISO as sen tjeter, komplet folderin e kap e bart ne PS3 tek folderi GAMES edhe e ki te instalume, per ate arsye thash me ISO nuk bon pasi qe as skom pa haha.
   
 3. LEO33

  LEO33 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  33
  Shumicat e lojrave sigurisht që funksionojnë në formatin jailbreak, por tani cilësohet si jashtë mode, dhe jo pa arsye. Në formatin ISO tani është më mirë pasi transferimi mes kompjuterit dhe PS3-së është pak më i shpejtë, compatibility i lojrave është më i lartë, ke më pak shanse të marrësh ban nga Sony dhe servërat e lojrave kur luan online, etj. Edhe unë në fillim përdorja formatin jailbreak deri sa më ndodhi një problem (ekran i zi) në lojrat Assassin's Creed dhe Call of Duty: Ghosts, që kur i konvertova në ISO u hapën lojrat normalisht. Ki parasysh kjo më ka ndodhur me CFW të vjetër.
  Nëse dëshiron shpjegim më të qartë nga programues homebrew pse lojrat në formatin ISO janë më të mirë, i ke arsyet në këto dy diskutime: PSX-Place topic 1 dhe PSX-Place topic 2.

  Ja dhe dy foto të miat për folder-at e lojrave në ISO, në PS3:[​IMG]
  [​IMG]
   
 4. VaaL

  VaaL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  23
  Spo du mu ba gjuhtar ktu, amo fjala Tamel (qumesht) 1000% Shqip e vjeter. E perdorin edhe sot arbresht ose arvanitet.
   
 5. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  662
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  58
  jo ska gje edhe qe jep nje mendim se shume me ka interesu nga u ardh kjo fjal
   

Shpërndaje faqen

Loading...