1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Soft me i mire per video?

Tema tek 'Audio dhe Video produksion' e hapur nga Dr0mas, 4 Mars 2016.

 1. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  569
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje te gjitheve

  doja te pyesja kush eshte software me i mire per perpunimin e videove?
  Integrimin e tekstit (tformat srt) dhe konvertimin e shpejte.

  Shikoj qe dhe vete faqet qe ben upload te japin mundesi per ngarkim tekst por kur mer faqe psh me titra rumune, turke etj... dua qe titrat e mia te kene nje begraund te zi mbrapa.
   
 2. Elbunit

  Elbunit Anëtar Aktiv

  Postimet:
  235
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
 3. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  569
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  E kam instaluar kete, i bej titrat me ngjyra por kur i hedh ne nje program per konvertim dalin normal.
  A ka ndonje kod qe tja vendos para te behen me background me ngjyre?
   
 4. Elbunit

  Elbunit Anëtar Aktiv

  Postimet:
  235
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk e di sorry
   
 5. Fiksohu

  Fiksohu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  96
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  a mundesh ti koleg i nderuar nese ke mesuar ndonje gje ? se si mja vendos titrat ne film ? mem tregu :) ? sepse kam web per filma dhe me duhen Quhet ShikoFilma24.com i beje perkthimet vet :) por direkt nga openloadi kshtu titra me ngjyra apo dishka te ngjashme sdi munde te me mesosh ?
   
 6. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  569
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  Eshte kollaj per titra por eshte veshtir per modele titrash.
  Nqs e ben Upload vet jo te mara diku atehere vet kompania e upload te jep mundesi te ngjisesh titrat dhe logon. (un kam provuar disa dhe funksionon mire).
  Eshte dhe nje program Factory Format por ska shum opsione.

  Nese je i interesuar kam nje web per filma por qe skam kohe te merem (eshte i ri), nese do ta jap ta punosh per 6 muaj (jo ta fal) cfardo qe te fitosh mbaje vet ne kete periudhe :).
   
  Fiksohu pëlqen postimin.
 7. Fiksohu

  Fiksohu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  96
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33

  si e ka emrin ?
   
 8. Dr0mas

  Dr0mas Anëtar i Njohur

  Postimet:
  569
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  kush si e ka emrin?

  programin ta kam shkruar ndersa per faqen po je i interesuar privat :)

  Por nese ti e ke nje ne menyre LEGALE, nuk besoj se te duhet :)
   
 9. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,218
  Pëlqimet:
  925
  Pikë nga trofetë:
  243

Shpërndaje faqen

Loading...