1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Smund te luaj Cs me shoket (ipko)

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga system, 1 Dhjetor 2010.

 1. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje


  Deri para ca ditesh mund te luanim me shoket Lan Counter Strike por ka ca dit qe nuk mund te luaj me shoket e mi Counter Strike ne Lan Server kjo ndodh pasi qe gjithhere na ka ber cs cs e kemi shkarku tek dashmiri.net/info a din ndokush problemin
   
 2. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ne cilen menyr e hapni serverin ?

  E hapni server me HLDS, apo kyqeni ne CounterStrike pastaj e krijoni nje server dhe i shperndani Client IP address
   
 3. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Kam kriju lojen me bota pastaj kam shpernda client ip adress
   
 4. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Ndonje pergjigjje?
   
 5. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Duhet ta keni te njejtin Konter te gjith shoket, pra qe ta shkarkoni te gjith nga dashmiri.net apo dikun tjeter.

  Pastaj nese nuk ju ben me Client IP address provo kshtu:

  Futu tek C:\Program Files\Valve gjejeni hlds.exe pastaj hapeni ate.
  • tek Map: zgjidh mapin ku po doni me lu
  • tek Network: zgjidh LAN pasiqe jeni te gjith me IPKO.
  • tek Max. players: zgjidh numrin e sa personav deshironi me lu (Shembull: 8 - me shum se 8 persona smujn me hi ne server)
  • tek UDP Port: lejeni 27015
  • tek RCON Password: vendosni nje Fjalëkalim per RCON me shum se 3 shkronja.
  • qselektoni(Bejeni UNTIK) apo hiqjani shejen ketij opsioni:
   • Secure (Valve Anti-Cheat)
  • Tani klikoni ne butonin Start Server
  • Tani do hapet nje dritare e re, dhe tek IP Address: xxx merreni IP dhe shperndajeni, futuni ne ate IP pastaj lozni :p
   
 6. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  Nuk po funksionon edhe pot funksionoj keshtu fluturon pingu
   
 7. AtdheeBuzz

  AtdheeBuzz Anëtar i Njohur

  Postimet:
  809
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  38
  As mu spom bon me u kyq me dikon kur e boj serverin tem !

  Thuju shokeve te tu te provojn me ba serverin edhe kqyre a po te ben !
   
 8. AbejA

  AbejA Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  me cliente ip mund te luhet veq me server tthjesht ! pa hlds veq krijo server jepja shokeve client ip edhe munden mu konektu
   
 9. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  E kom provu smka funksionu


  mund te me tregosh programin te lutem
   
 10. acceeppT. =).

  acceeppT. =). Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  shkoni hlds properties targed
  shto ket cod
  +ip (ip e clientit)
  edhe bon :)
   
 11. GjeNcHe.-.D

  GjeNcHe.-.D Anëtar i Njohur

  Postimet:
  781
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  48
  Ti futesh ne server permes IP e HLDS dhe kurse shokve ja u Jep Cilent ip adress tek ikona e konektimin posht
   
 12. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  ASnjera nga keto menyrat qe ju po thoni sesht duke funksionuar duhet te ket ndonje problem tjeter
   
 13. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Bro, a jeni duke e perdorur te gjith Konterin e njejt.
   
 14. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po te gjith e kemi marr tek dashmiri.net/info gjith veren kem lujt por kto javet e fundit sosht ka bon
   
 15. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Aka ndonje pergjigjje o popull shqiptar
   
 16. DoscodE

  DoscodE Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  nuk ben me Cs'n e dashmirit te lush ne lan ket porblem kam pasur edhe une mandje ende e kam ket rpoblem fajet i ka pathchi i cs's
   
 17. system

  system Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Athere qfar Cs ke marr qe te ka bo ?
   
 18. DoscodE

  DoscodE Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  do te te sygjeroja ate te kujteses por une nuk e kom testu as ate sepse une luaj vetem neper servera por kam degjuar se ai i kujteses edhe pathch me i mer v26 ndersa dashmira e ka v21
   
 19. arbri123

  arbri123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  jo as i kujteses nuk bon e kom une ata nuk bon:S.
   
 20. dr.linux

  dr.linux Anëtar Aktiv

  Postimet:
  497
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  edhe sigurohu qe ne server.cfg e ki te shkrume kete komand keshtu

  sv_lan 0

  0 duhet mu kan per me mujt shok e tu me ty dmth brenda nje ISP-je
  1 osht per lan dmth 2,3 kompjutera qe jan qe lidhur ne nje router ose modem :D
   

Shpërndaje faqen

Loading...