1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Smatphon-i me i mre per ju ?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga KristoP, 26 Korrik 2014.

?

Smartphon-i me i mre per ju ?

 1. LG G3

  4.5%
 2. HTC One (M8)

  9.1%
 3. OnePlus One

  0 vote(s)
  0.0%
 4. LG G2

  0 vote(s)
  0.0%
 5. Samsung Galaxy S5

  45.5%
 6. Sony Xperia Z2

  2.3%
 7. Google Nexus 5

  13.6%
 8. iPhone 5s

  22.7%
 9. Sony Xperia Z1

  2.3%
 10. Motorola Moto G

  0 vote(s)
  0.0%
 1. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Sa osht cmimi i tyre ne treg se jom i interesun me kqyr me ble ?
   
 2. mendurberisha

  mendurberisha Anëtar i Njohur

  Postimet:
  691
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nokia Lumia 930 po se paske shenu, e aty e zgjedha iPhone 5S
   
 3. AlbertKadriu

  AlbertKadriu Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ferid, qëllimi osht cili është Smartfoni që të kryen punë ne Përdorim, nuk osht e cekët për çmimë, p.s mendoj se me Iphone nuk ka. :p
   
 4. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,278
  Pëlqimet:
  271
  Pikë nga trofetë:
  178
  Po okej secili nga këta smartphon që janë në list na kryejn punë sadush secilit prej neve, por qëllimi kryesor është që ta blejm një smartphon t'mir por me një çmim të arsyeshëm, e në këtë rast pasi që e paske cek se iPhone është më i miri atëher ta bëjm një analiz të vogël, një iPhone 5S kushton 600euro, kurse Nexus 5 kushton rreth 350euro, eh tash punën që e bëjnë këta dy po ta garantoj që Nexus 5 punon shumë më mirë se cilido version i iPhone-s.

  Edhe cilin do e bleje?

  ps: @Blerim R. e paska cek që firma po ja ngrit vlerën iPhone-s dhe kjo është shumë e vërtet.
   
 5. KristoP

  KristoP Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
  Iphone 5S ka procesor te fuqishem ,kamer te mire dhe njohja e shenjave te gishtit eshte dicka interesante , por eshte teper i shtrenjte dhe bateria nuk zgjate shume. 4/5
  Nexus 5 ka nje ekran te madh,cmim te lire dhe performance te mire,por kamera le per te deshiruar dhe bateria nuk zgjat shume.4.2/5
  Galaxy S5 ka ekran te madh,kamera te mire,mbane bateri dhe eshte i fuqishem ,por dizajnin e ka te dobet dhe ka disa aplikacione te pa nevojshme.4.6/5
  LG G2 ka ekran te mrekullueshem,kamera te shkelqyer dhe mban bateri per nje kohe te gjate,por ka dizajne te dobet ,nuk ka vend per memory slot.4.6/5
  LG G3 ka ekran te mire,nderfaqja eshte permiresuar,kamere te mire , por eshte i lehte dhe nuk mban shume bateri.4.7/5
  HTC One (M8) ka dizajn te bukur ,memorje te zgjerueshme,performance te larte,por kameran e ka te dobet ne vende me shume drite.4.8/5
   
 6. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Shumica e njerzeve po i blejn telefonat ma shum per me shit men , rasti blerja e iphone-ve ne kosove ma shume blehet per rastin ne fjal :D , reklamat qe po i bahen edhe e ka marr nifar reputacioni tmir edhe po shitet met madhe edhe pse nuk mujm me tha qe asht i keq po me krahasu me qmimin asht teper i mbivlersuar.
  1.HTC One M8
  2.Google Nexus 5
   
 7. Vlorë- Alb

  Vlorë- Alb Anëtar Aktiv

  Postimet:
  172
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  33
  Nokia Lumia ka kamerën më të mirë në treg. Kush e kundërshton këtë me argument?
   
 8. KristoP

  KristoP Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
  @Vlorë- Alb por nga anet e tjera le shume per te deshiruar
   
 9. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Nokia Lumia qe po thoni per kamer, e kam pa ni video ne youtube qaq te fort qe e ka zoom-in edhe gjilperen n'kasht e gjon, qe njeri me sy edhe e ka shum t'veshtir.
   
 10. KristoP

  KristoP Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
  per te qene nje smartphone i mire duhet te kete shume aspekte kualitative ku ben pjese edhe kamera,jam dakord qe nokia e ka kameran super por persa i perket pjeses tjeter te smartphonit ka disa gjera qe nuk krahasohen me te mesipermit
  Respeekt
   
 11. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  E vetmja e keqe o qe perdor windows 8 si sitem operativ, se me pas kon android psh skish pas t'pagum edhe asnjo perpara se kisha marr.
   
 12. KristoP

  KristoP Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
 13. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  per Nokia Lumia e pata fjalen ska me android se per tjer po amo Nokia Lumia osht shum e mire.
   
 14. PirateKS

  PirateKS Anëtari i muajit II

  Postimet:
  435
  Pëlqimet:
  101
  Pikë nga trofetë:
  68
  Ok secila ka specifikat e veta por une jam nje perdorues i flakt i te gjitha produkteve te google-s si me gmail, drive, calendar, youtube, keep pastaj pjesa per webmaster analiza e shume gjera te tjera, jane me te vertet shume te shpejta keto produkte, gjithashtu google cdohere sjell risi ne te gjitha sferat e teknologjise dhe padyshim te gjitha keto produkte per me shpejt i kryen Nexus 5
  Prandaj une zgjedh Nexus 5 per shkak se me kete qmim qe e ka eshte ne nivel te barabart me te gjithe smartphonat tjer, pra pyetja eshte nese pothuajse te gjith jan te barabar por secili ka diqka te veqant nga tjetri atehere pse mos ta zgjedhim ate qe na jep arsye per t'a bler e jo ate qe na thot reklama apo kompania
   
  boom3rang dhe KristoP pëlqejnë postimin.
 15. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  o kush se ka mat mir cameren se Samsung S5
  Samsung e ka kameren sikur [Nikon- it . Canon-it etc]
  Edhe nese I teston ti shikoj cili osht
   
 16. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Hajgare po bon a ?

   
 17. BasicHawk

  BasicHawk Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  Gjithmonë kan thënë që "mirë e lirë" nuk ka, por siq duket Nexus 5 e ka qit poshtë këtë thënje.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 18. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  E kom 1 Nokia Lumia 520 qe kushton diku 100 euro ose ma pak ktu ne kosov.Mu mka pelqy deri diku perveq sistemit operativ qe e ka windows 8 se nkrejt fuksionet osht ma i shpejt se iphone 4 qe kushton 200€.Lojrat i kom lu qato qe i ka edhe iphone as llag as kurgjo grafiken e mir programet i qel shpejt aty per aty.Iphone-s i ka dal zoni veq qe osht ma i shtrejt.Edhe osht shum me thon i "bllokum" shumicen e aplikacioneve/lojrav qe jon me i ble un i kom marr ne store te samsungit edhe nokia-s pa pare.Tani jo me apple id, kur ta lidhsh me kompjuter duhet me instalu itunes 100 sene mi instalu veq per iphone.
   
 19. The|Engineer

  The|Engineer Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Per mendimin tim apple me merit qendron e para per Smartphonet iphone 5 qe ka dal n treg bashk me samsung galaxy s3 disa muaj ma heret apo ma vone merreni edhe krahasojeni nje Iphone 5 edhe Samsung Galaxy S3 edhe shikojeni vet se me sa ma shum lehtesi punon iphone 5 se Galaxy S3 , me nje fjal versionat android dalin shum ma shpejt jasht funksionit se ata IOS
   
 20. ditiendrit

  ditiendrit Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Arsyja kryesore pse Iphone osht nje nga telefonat me te kerkuar ne treg eshte per shkak te Dizajnit dhe iOS keto dyja i ka unike kjo osht arsyja e cmimit kaq te lart
  Se po ti krahasojm keto telefonat tjere qe perdorin Android te gjith duken te njejt vetem me disa ndryshime te vogla ne hardware
   

Shpërndaje faqen

Loading...