1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Smart IpTv

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Faton, 29 Prill 2015.

 1. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje të gjithëve anëtarve deshte të pyes une posedoj nje TV LG smart modeli TV 42LM620S por nuk po di se si me instalu apps smart iptv

  [​IMG]
   
 2. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  SI duket as kush nuk paska dijeni se si duhet te instalohet smart iptv ne tv LG
   
 3. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,204
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Besoj se te kryen pune..

   
 4. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  FLm shume une kete e kam gjet ne interenet por aty nuk po e gjen smart iptv, p.sh samsungu po e gjet pa problem
   
 5. limi75

  limi75 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  150
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  31
  Faton e zgjidhe problemine IPTV
   
 6. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  une e kam instalu SS IPTV edhe super po bon
   
 7. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  cilat programe po ti kap edhe qysh e ke instalu/konfiguru??
   
 8. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,347
  Pëlqimet:
  375
  Pikë nga trofetë:
  228
  Shiko pak në internet, për LG mundesh me e marr aplikacionin prej interneti dhe me e vendos në USB, pastaj përmes USb e instalon në TV.
  E di që ka versione për SONY por nuk di se a ka version të SMART IPTV edhe për LG, shiko pak në google dhe e gjen nëse ka.
  Përshëndetje.
   
 9. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Une e kam gjete faqen ku mund ta shkarkoj programin per LG TV por kur e vendosi ne USB nuk mund ta gjej pastaj permes TV.
  I njejti aplikacion ekziston ne store te LG mirpo vetem per disa vende tjera e jo per Zvicerr e qe spo mund ta instaloj :(
   
 10. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  une e kam kete te Samsung TV, per cfare me duhet kjo? A mund te shoh me kete kanale shqiptare??
   
 11. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
 12. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
 13. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po SMART IPTV nuk eshte falas? se po me thote te paguaj
   
 14. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Faton me ndihmo pak per ta konfiguruar SS IPTV se nuk po e kuptoje se cfare duhet te bej ne te....psh aty te shtetet nuk eshte Shqiperia
   
 15. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  nuk te nevoitet shteti permes usb bone vetem lexo shiko kete video vetem qe tash eshte versioni i ri por vepron njesoj
   
 16. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  E instalova tani cfare te bej per te par Tv shqiptare??
   
 17. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
 18. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
 19. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  me USB ta hedh ne TV?
   
 20. emigrant

  emigrant Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18

Shpërndaje faqen

Loading...