1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Smart Box

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Ardiii1998, 17 Maj 2016.

 1. Ardiii1998

  Ardiii1998 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  78
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Pershendetje Kam nje smart box dmth ipko edhe tv i jem nuk ka hdmi ama smart box i ipkos kish hdmi mprapa si ne foto (Foto e marrur nga google) a muj me lidh qet hdmi ne smart box edhe ne laptop dmth qe me i kshyr senet ne tv prej laptopi.[​IMG]
   
 2. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  nuk mundesh permes hdmi pasi qe HDMI ne laptop eshte HDMI dales apo Output e nuk eshte Input.

  met mira
   
 3. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje,

  Qfare konektor tjeter ka Tv i juaji? sepse mundesh me marre nje kabell HDMI dhe e lidhe ne kete reserverin pastaj per Tv e merr nje Konektor (Konverter) nga HDMI ne AVG p.sh ose qfare ka tjeter Tv...

  Me te mira...
   
 4. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  lidhe me scart ose me video kabel
   
 5. Ardiii1998

  Ardiii1998 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  78
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Une e kom me scart,ama spo di ku muj me gjet nkosov ose ne internet online me ble scart me hdmi
   
 6. Ardiii1998

  Ardiii1998 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  78
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  qesi me mujt me gjet ish kon super se kshtu converter po ama ashtu 100pjes e 100 kablla[​IMG]
   
 7. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pse e do scart hdmi kur e ke scart scart?

  Inviato dal mio LG-D855 utilizzando Tapatalk
   
 8. Ardiii1998

  Ardiii1998 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  78
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  e qysh o vlla scart scart qysh me lidh tv scart me laptop ku ka laptopi scart.
   
 9. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mund te jesh pak me i qarte.Kete aparat do ta lidhesh me tv apo laptop?

  Inviato dal mio LG-D855 utilizzando Tapatalk
   
 10. Ardiii1998

  Ardiii1998 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  78
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Shum i kjart jom,ama tema let mbyllet se spaska pergjigjje kush.
   
 11. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kalofsh mire!

  Inviato dal mio LG-D855 utilizzando Tapatalk
   
 12. albertbytyqi

  albertbytyqi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,365
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  68
  Kur t'i vete ke thone "Me i kqyr senet ne tv prej laptopi",ateher qka po dte duhet ky resiveri ? Ti po don me e bo nje lidhje treshe Laptop-Tv-Resiver,apo qfar po mendon?
   
  omega_web pëlqen postimin.
 13. BaBLoKu

  BaBLoKu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  545
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  48


  Pershendetje nese ti don me lidh smart box me laptop edhe me i lshu programet prej box'it ateher ti laptopin po don me perdor si TV kshtu qe smundesh qashtu me e lidh qysh po thu ti kaloja mir tash :)
   
 14. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje qysh ke cek ma lart se tv ska porten ather smunesh duhet me i pas 2 porta hdmi tv- ja spaku ne qofse din ndokush naj kombinim te ndihmon
   
 15. Ardiii1998

  Ardiii1998 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  78
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Man fund dole qe mkuptove kshtu po lypi ama gjeta ne aliexpres convertor Flm shum.Tema let mbyllet
   

Shpërndaje faqen

Loading...