1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Simulimi i nje sistemi informatik

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga AlbIT.fr, 29 Nëntor 2018.

 1. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  13
  Pershendetje te gjitve, nuk ka shum koh qe jam njoftuar me nje logiciel i quajtur packet tracet, i cili eshte nje simulator i nje rrjeti informatik. Aty ku ju mund te beni konigurimin e Switch, Pc, lidhjet me kablla e shume e shume sene tjera. Kjo mundet me kon baz per dikon qe ka deshir me u fut ne fushen e rrjetave dhe per mendemin tim eshte dicka e mrekullueshme.

  LINKU- https://www.netacad.com/courses/packet-tracer
  Se pari ju duhet te krijoni nje accaunt pastaj te konektoheni. normalisht do e shihni nje dosje e cila ju mundeson nje instalim te packet-tracer.
  Per me shum informata mundeni me kerku ne interrnet ose me shkruani, sa per informacion edhe une jam nje fillestar, keshtu qe edhe ju mundeni mem ndihmu.
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 2. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,052
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  133

Shpërndaje faqen

Loading...