1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Signal trendi i kohes

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Poshnjari, 13 Shkurt 2021.

1. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,807
    Pëlqimet:
    998
    Pikë nga trofetë:
    343
    Me fillimin e viti 2021 Signal u bë shumë i njohur në mbarë botën. Për këtë ndikuan ndryshimi i politikës së privatësisë së WhatsApp por edhe një postim i Elon Musk në Twitter.
    Signal është një shërbim i cili dërgon dhe merre mesazhesh të shifruara. Ky aplikacion u krijua nga Signal Foundation dhe Signal Messenger LLC në vitin 2014. Si fillim Signal u krijua për shkëmbimin e mesazheve tekst, zë, imazhe dhe video për aparatet telefonike iPhone dhe Android. Më 2015 lëshuan Signal si një Chrome app dhe një muaj më vonë krijuan program për kompjuterë me sistem operativ Windows dhe Mac. Në Tetor të 2017 u krijua edhe për sistemin operativ Linux. Kjo është me pakë fjalë fillimi i Signal.
    Burimi: Lajme Teknologjike

lojrafati dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
  2. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,465
    Pëlqimet:
    1,095
    Pikë nga trofetë:
    358
    Signal eshte me i miri pasi eshte dhe open source dhe shume i sigurt.

Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...