1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Si vendosen episodet ne blogspot?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 25 Mars 2021.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  677
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje!

  Doja te dija se si mund ti vendos episodet e serialeve ne blogspot pa ja ndruar faqen,
  por te shfaqet episodi i serialit direkt ne ate faqe si ne FOTO
   
 2. Best Answer:
  Post #4 by tupac.al, 7 Prill 2021
 3. erjoni1

  erjoni1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  njejte sikurne web ashtu edhe ne blogspot
   
 4. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  677
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ke te drejte per kete por une nuk di asgje rreth html & css.
  Mendova se kishte dicka te gatshme per kete.
   
 5. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  342
  Pikë nga trofetë:
  73
  Best Answer
  Se kuptoj, kerkon ndihme pa dhene asnje informacion rreth elementeve apo struktures se webit. Gjithsesi
  Supozoj qe iframe player ka id="iframe".

  Ne Footer vendos kete kod javascript:
  Code:
  <script>
  $(document).ready(function() {
  $('.linkx').click(function() {
  var link = $(this).data('link');
  $('#iframe').attr('src', link);
  });
  });
  </script>
  Per te shtuar episode vepro keshtu:
  HTML:
  <button class="linkx" data-link="https://gounlimited.to/movie.mp4">Episodi 1</button>
  <button class="linkx" data-link="https://gounlimited.to/movie-2.mp4">Episodi 2</button>
  <button class="linkx" data-link="https://gounlimited.to/movie-3.mp4">Episodi 3</button>
   
  miraxh pëlqen postimin.
 6. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  677
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  73
  WOOW FALEMINDERIT!
   
 7. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  342
  Pikë nga trofetë:
  73
  Here tjeter shprehu me qarte dhe vendos sa me shume informacion.
  Suksese!
   
  ALBKOS Marketing, Poshnjari dhe miraxh pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...