1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Si ti lejoj perdoruesit te krijojne sub-domain

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Shade45, 29 Qershor 2019.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
  1. Shade45

Shade45 Anëtar Aktiv

Postimet:
    191
    Pëlqimet:
    40
    Pikë nga trofetë:
    38
    Pershendetje.
    Siq thot edhe titulli, dua ti lejoj vizitoret te krijojne sub-domain pa pasur akses me tej ne faqe, sub-domain te jete siq ata deshirojne .domainisite.com ( apo si te jete domain ), kam kerkuar shum por ende nuk kam gjetur asgje perpos nje faqe qe ishte e ngjajshme me ate qe po kerkoja une, dhe faqja ne fjale i lejojn perduruesit te hapin sub-domain me (domain te ndryshme qe i posedon webmasteri) po krejt qfare ju jep ne subdomain eshte nje config per sharex qe te mund te uploadojn foto, pak a shum e ngjajshme me ate qe po kerkoje une.

Nese me lejohet ketu eshte faqja ne fjale e ngjajshme me ate qe po mundohem te beje edhe une (sxcu.net/domains)

2. Best Answer:
    Post #3 by Pajtim-H, 30 Qershor 2019
  3. Shade45

Shade45 Anëtar Aktiv

Postimet:
    191
    Pëlqimet:
    40
    Pikë nga trofetë:
    38
    Apo kjo eshte e pamundur ne php pasi kam gjith naten qe kerkoj per kete!!

4. Pajtim-H

Pajtim-H Anëtar Aktiv

Postimet:
    290
    Pëlqimet:
    88
    Pikë nga trofetë:
    38
    Best Answer
    https://stackoverflow.com/search?q=create+subdomain+php
    https://www.9lessons.info/2016/03/how-to-create-dynamic-subdomains-using-php-and-htaccess.html

Shade45 pëlqen postimin.
  5. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,691
    Pëlqimet:
    530
    Pikë nga trofetë:
    208
    a behet fjal me e arrit ket me cpanel apo ke naj vps qe don me bo ket projekt?

Shade45 pëlqen postimin.
  6. Shade45

Shade45 Anëtar Aktiv

Postimet:
    191
    Pëlqimet:
    40
    Pikë nga trofetë:
    38
    Tani menjehere do e provoje, faliminderit.

Deri tani kam qen duke provuar kete projekt ne cpanel, por nese eshte nevoja mund te kaloj ne vps, kam provuar edhe disa gjera tjera ne 2jat qfare kam mundur te gjej rreth kesaj por pa sukses, tani do e provoj edhe keto qe me sygjeroj Pajtim-H.

7. Shade45

Shade45 Anëtar Aktiv

Postimet:
    191
    Pëlqimet:
    40
    Pikë nga trofetë:
    38
  8. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,691
    Pëlqimet:
    530
    Pikë nga trofetë:
    208
    se kuptoj cfar lidhje ka kjo me ate qe do me arrit ti ajo esht thjesht url/domain rewrite me htaccess prsh shfaq index e sub.domain.com tek domain.com/index.php?sub
    ?!

ajo qe kerkon ti me arrit esht krijimi i sub domain nga index.php dhe qe 1 visitor mund ta krijoj at sub domain prsh https://stackoverflow.com/questions/43691509/php-cpanel-create-subdomain po per ket gje kerko ngoogle nuk kam shum njohuri per ket me ta shpjegu me qart sepse sjam mar naj her me cpanel user api

Shade45 pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...