1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si te zhbllokojme Iphone duke perdorur QuickPwn?

Tema tek 'Mësime' e hapur nga 3N2R1T, 3 Shkurt 2013.

 1. 3N2R1T

  3N2R1T Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  [​IMG]

  Me ane te ketij programi qe aplikohet vetem ne Windows mund te Zhbllokoni firmwaret nga 2.1- ne - 2.2.1 .

  QuickPwn-225-2.zip mund ta merrni ketu
  <a class="postlink" href="http://foskarulla.com/QuickPwn-225-2.zip" onclick="window.open(this.href);return false;">http://foskarulla.com/QuickPwn-225-2.zip</a>

  Firmware 2.2.0 (3G) mund ta merrni ketu:
  <a class="postlink" href="http://appldnld.apple.com.edgesuite....7_Restore.ipsw" onclick="window.open(this.href);return false;">http://appldnld.apple.com.edgesuite....7_Restore.ipsw</a>

  Firmware 2.2.1 (3G) mund ta merrni ketu:
  <a class="postlink" href="http://appldnld.apple.com.edgesuite....1_Restore.ipsw" onclick="window.open(this.href);return false;">http://appldnld.apple.com.edgesuite....1_Restore.ipsw</a>
  1.Instalojme QuickPwn
  2. lidhim iphone me PC
  3.Hapim Itunes Klikojme ne te majte ne listen e paisjeve
  4.klikojme mbi butonin restore
  5.Navigo te Pwnage mbi desktop dhe zgjidhni firmware ipsw. Kliko butonin e Hapur per te vazhduar.
  6. tashme ekzekutojme QuickPwn (sigurohemi qe iphone te jete lidhur)
  8.ndjekim hapat si ne figure.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Shpresojë që ju ka ndihmuar.

  Me respekt: 3N2R1T M0R1N4
   
 2. AstronauT

  AstronauT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  276
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  A je i sigurt qe funksionon edhe a bon per kret iphon
   
 3. 3N2R1T

  3N2R1T Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po mu me ka ba... e kom provu!
   
 4. IMPACT

  IMPACT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  a ban kjo menyre per iphone 4 me verziom mbi 6.0
   
 5. 3N2R1T

  3N2R1T Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Me kete program munesh me i zhblloku Iphone-at 3G prej versionit 2.1- ne - 2.2.1. =D
   
 6. ArianitZz

  ArianitZz Anëtar Aktiv

  Postimet:
  170
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a mos din IOS-in kur t'ja instalojsh a mundesh me instalu qfare do si psh : 4.2 ose 4.1 ?
   
 7. 3N2R1T

  3N2R1T Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po munesh me ba upgrate permes Itune-s, e instalon Itune edhe lidh telefonin me PC edhe funksionon.
   
 8. nini123

  nini123 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  po motorola xt389 ju lutem a ka ndonje informacion si und ta zhbllokoj
   
 9. 3N2R1T

  3N2R1T Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Per motorol nuk kam informacion si me zhblloku!
   

Shpërndaje faqen

Loading...