1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si te verefikoj file te windows para se ta instaloj?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Joker111, 9 Shtator 2020.

 1. Joker111

  Joker111 Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje! Pasi tenyova te instaloj win7 me update te 2020 pc nuk e pranoj pasi ka file te kprruptuar. Por do te doja te pyesja nese diksh di ndonje menyre se si ti shikoje keyo files a jan ok ose jo para se te tetoj te formatoj pc perseri. Ndonje menyr vec Makinave virtuale (virtal box / vm ware..)
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  1,199
  Pikë nga trofetë:
  243
  iso qe perdore nuk eshte official & nga kjo vetem mund te dalin 100 probleme

  se pari shkarkon dhe verifikon windows iso official
  pastaj e ben burn ne 1 disk/usb (mund te besh dhe verifikim filesh inside)

  disa programe per verifikim:
  Code:
  http://code.kliu.org/hashcheck/
  http://implbits.com/products/hashtab/
  
  
  https://www.heidoc.net/php/myvsdump_family.php?family=Windows+7
  

  cfare windows do qe te ta dergoj ne PM
   
  Last edited: 9 Shtator 2020
  miraxh dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 3. Joker111

  Joker111 Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Windows 7 edhe windows 10 me duhet
   

Shpërndaje faqen

Loading...