1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si te Pranohemi nga Google Adsense (Fillimi)

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga Omerr, 4 Prill 2016.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  - Pershendetje Antar te Forumit IT Shqip -
  Vendosem qe me Staffin e AdsAL te pergaditim 1 mesim per fillimtaret !
  Deri Me tani Kam shum Mesazhe ne PM qe me kerkojn qe tui ndihmoj per pranimin nga ana e Adsense !

  Kjo eshte si nje lloj pakete ose dhurate nga ana jone por nuk eshte metoda Official !
  Paketa Permban:
  1.Disa Postime te pergaditura ne gjuhen angleze besoj qe jan +50 !
  2.1 Templeate premium per Blogger !
  3. Adsense Click Fraud ( E cila nuk lejon qe te klikohet reklama vetem 2 her vlen per wordpress)
  Keto mund ti mirni me poshte !

  Aq pra tash fillojm me Mesimin !
  Se pari krijojm Free Blog ne blooger.com me cfardo Emri !
  Pastaj do ti bejme import postimet te gjitha si do ti bejme ju tregon video me posht !
  Mos ta ngatroni Import (i shtin postet) me Export (i shkarkon)  Tani duhet qe te vendosim templeate per ata qe sedin shikoni videon !  Tash vjen radha e nje domaini kush ka domain te blem shum mir po nese skeni financa te mira ateher une ju sugjeroj free domain nga Freenom ateher si te hapim shikoni me posht


  Si ta lidhim Domainin me blogger? - Shikoni Videon


  U be edhe kjo tash vjen kryesorja Si te Aplikojm nga adsense !
  I keni videon me poshte !  Pra si Fund Shpresoj qe ju ndihmova disa fillestareve !
  Ju kerkoj falje nuk mund tju ndihmoj nepermjet PM siq e shihni shkruan edhe ne Firmen !
  Kjo eshte testuar dhe e krijuar vetem per kete forum dmth nga Ne !
  Nese mendoni qe tema eshte marur Copy Paste ( kemi fakte qe eshte krijuar nga ne)
  Ky mesim eshte bere shkaku qe tu ndihmojm sa me shum antareve te ITShqip !
  Ka shum antar qe brenda muajit ose me heret qe kan kerkuar edhe ende kerkojn ndihm nga un qe te aprovohen dhe te fillojn nje jet te re me google adsense !
  Per Paketat i shkarkoni me poshte !


  Urgjent!!!
  Po ju lus qe mos te shperndahet tema neper forume tjera sepse kjo tem edhe pse me kerkesen e antareve eshte postuar dhe me aprovimin tim si kryesor i staffit !
  Dua tju ndihmoj sa me shum qe mundem !
  Ju lus qe mos te kerkoni ne PM sepse e gjitha perfshihet ketu vetem ne rast nevoje tjeter !  Me respekt AdsAL Team ju deshirojm nje jete sa me te mir dhe te bukur
  Mir u Degjofshim !

   
  Last edited by a moderator: 12 Prill 2016
  Ommer, ervisivv, riv_eras dhe 5 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. dA3m0n

  dA3m0n Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  8
  hiqe clickjack se nuk eshte i lejuar ne forum pjesa tjeter eshte ok :)
   
 3. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  Ekam permendur edhe kete e di qe nuk eshte elejuar por ju kam sugjeruar qe te mos ta perdorin edhe 60% te ndihmave ne PM kerkojn Click Jack besoj qe Admini e mer parasysh !
   
  Ommer dhe ervisivv pëlqejnë postimin.
 4. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Ore dini gje a pranon Google Adsense aplikime nga Shqiperia?
   
 5. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,739
  Pëlqimet:
  699
  Pikë nga trofetë:
  243
  krejt okej veq click jack mos e perdorni sidmos fillestar se veq i boni qef vetes..
  perndryshe tutorialet shume bukur
   
 6. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  Kshtu eshte edhe sygjerimi jem po nese don te rezikojn le ta perdorin , perdorni metoda sa me te mira qe te arini fitim problemi eshte vetem tek aplikimi dhe Inshallah pranohen !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 7. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,739
  Pëlqimet:
  699
  Pikë nga trofetë:
  243
  Osht e ndalume n forum, andaj hiq krejt .
   
 8. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  Epra Sipas kerkeses te antareve Click Jack hiqet dhe mesin vetem ato tjerat !
  Linkun e ri per shkarkim e keni me poshte !

  Skuksese ne punet e metutjeshme !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 9. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  314
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  38
  postim me vler
   
 10. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,232
  Pëlqimet:
  184
  Pikë nga trofetë:
  183
  faliminderit per ket tetorial e ket mund qe e ke ndah ne forum.itshqip suksese per ty Omer
   
 11. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  341
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  38
  Faleminderit per kete mesim . Po shqiperia po pranohet me tani ?
   
 12. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,012
  Pëlqimet:
  293
  Pikë nga trofetë:
  153
  Pse shum po vonon adsens deri sa te pranon, vitin 2015 me shpejt i pranonte thuajse mbrenda 2 dite tash shkon thuajse 2 jav ose 1 muaj pritje...
   
 13. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,419
  Pëlqimet:
  403
  Pikë nga trofetë:
  163
  un qe 2-3 dit e kam aprovu 1 adsense amo me shtet franc
  8-9 dit mka vonu mu aprovu
   
 14. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  Aprovimi nga Google Adsense po vonon shum , vonimi ndodh edhe shkaku te deshprimit te myshterive qe kemi !
  Ndonjeher na ndodh qe shkon deri ne 2 3 jav dej sa vjen mesazhi !
  A perpara puna ishte me e leht edhe me e mir sepse brenda 24 oreve te vike mesazhi pozitiv apo negativ !

  Sa i perket Shqiperis - Ne kemi ndalur shitje te llogarive nga ana e Shqiperis sepse nuk po aprovohen !
  Mire Mbetshi !
   
  Ommer dhe ervisivv pëlqejnë postimin.
 15. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,012
  Pëlqimet:
  293
  Pikë nga trofetë:
  153
  Jo un per Maqedoni po them po vonojn me shum se vitet tjera der sa po aprovohen..
   
 16. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje sa i perket Maqedonis neve na aprovohen per 2 dit ska vones nuk edi pse tek ju keshtu !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 17. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,012
  Pëlqimet:
  293
  Pikë nga trofetë:
  153
  Nuk e di u ben 2 jav hala ne pritje....me lodhi
   
 18. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  ajt se inshalla tpranon kejt dal kadale bohen !
   
  Ommer pëlqen postimin.
 19. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,012
  Pëlqimet:
  293
  Pikë nga trofetë:
  153
  Jo nuk esht problem i madh me pranojn por qe po vonon po kalon muaji dhe sun po e shfryrezoj...
   
 20. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  697
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  perdore kete metod qe kam postuar nashta tpranojn (un sekam provuar per Maqedoni) provoje dhe shperndaj rezultatet
   
  Ommer pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...