1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si te ndryshoj formatin e dates dhe te ores ne xenforo?

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga Poshnjari, 24 Maj 2019.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,550
  Pëlqimet:
  445
  Pikë nga trofetë:
  163
  Si thot edhe titulli, si mund te ndryshoj default e dates dhe ores ne xenforo. Pra dua ta ndryshoj oren nga 10:00 pm ne 22:00 Si e ke edhe forumi ketu.
   
 2. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  303
  Pëlqimet:
  101
  Pikë nga trofetë:
  53
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,550
  Pëlqimet:
  445
  Pikë nga trofetë:
  163
  Universal pëlqen postimin.
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,390
  Pëlqimet:
  1,945
  Pikë nga trofetë:
  348
  Pershendetje!

  Kete mund ta besh ne kete menyre:

  AdminCp // Appearance // Languages // Klikon mbi gjuhen qe e ke Default psh. (English) ne forum

  Me posht diku e ke Time Format

  Kete e ndryshon tikun nga: g:i A tek H:i

  Ja dhe nje foto:
  [​IMG]
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,550
  Pëlqimet:
  445
  Pikë nga trofetë:
  163
  e kem ne gjuhe tjeter pr do ta shikoj, flm momentalisht. :confused:
   
 6. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,390
  Pëlqimet:
  1,945
  Pikë nga trofetë:
  348
  Ska lidhje fare cilen gjuhe e ke, funksionon per secilen gjuhe qe e ke te instaluar si default, e njejta procedure eshte.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,550
  Pëlqimet:
  445
  Pikë nga trofetë:
  163
  PO ajo ishte shume flm.
  Keshtu duhet te funksionojne forumet ;):):D
   
  boom3rang pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...