1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Si te nderroj Mass Urls ne wordpress

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga clusterphys, 21 Maj 2020.

 1. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  psh kam mar nja 400 urls dcma, dhe doja psh gjitha ato linqe tju shtoja psh njeheresh ne fund nje 1 ose nje a

  psh, wordpress.com/albania-today
  worldpress.com/albania-today1

  te behej psh paste linkqet qe kam dmca dhe tju shtoja nje 1 ne fund per change. Nese kan naj komande ne phpmyadmin apo naj pluhgin. Faleminderit
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Provo njehere nga primari link ta besh /%postqname%1
   
 3. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  137
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ai mund të ketë 50K artikuj/postime , i bie që të ndryshojë komplet strukturën e faqes. Unë mendoj, hy e bëji një nga një në databazë, shkarkoje, ndryshoji ato të cilat duhen ndryshuar dhe ngarkoje prapë.
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po qe manualisht nuk ka rendesi ne db apo t'i editoi postimet nje e nga nje.
   
  olsi26431 pëlqen postimin.
 5. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po keshtu a me nderrohen dhe ato qe sjane te kapura ne dmca? Doja ktyre qe ke jan kap thjesht tju fus nje nr apo nje shkrojne ne fund njejt ska prob vetem tek si dicka naj tool qe fut linqet dhe i shton dicka auto. Ose naj command ne sql query phpmyadmin nese bohen mass psh.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,223
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo i nderron komplet. Nuk mendoj se ka nje tool per te gjetur se cfare dmca ke ti.
   
 7. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  une i kam linqet qe jane kapur nga dmca, ato jane 400 thjesht ngaqe smund ti bej nje nga nje dua ti ndryshoj mass tju shtoj atyre linqeve nje 1 ose nje shkronje
   
 8. Pitkini

  Pitkini Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  8
  Per kete qe kerkon ti, duhet te krijosh nje plugin.
  Duhet te kesh pak informacion si funksionojne pluginet ne wordpress dhe bazat e PHP.
   

Shpërndaje faqen

Loading...