1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Si te mbrohem nga ISP / Privatsia

Tema tek 'Siguria në përgjithësi' e hapur nga Siguria, 11 Korrik 2018.

 1. Siguria

  Siguria Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Tung Djem , para 1-2 viteve kum ba do sene ne Kompjuter ilegale edhe i ka bo 1 vjet e ma shum qe jum largu prej atyne seneve , nuk jane diqka sene teper te mdhaja se me kan qe di me ba diqka Wooow nuk kisha kerku ndihm prej juve , ama si shumica e fillestareve (Carding ne fillim veq niher para 4 viteve edhe ata 2$ veq sa me provu taj deri ne fund 2016 Deface saher kisha kohe tlir edhe ne fillim 2017 veq i pata lan) e tash do dit menojsha thojsha a ka naj mnyr qe me fshi gjurmt , e kam fjalen qa kum ba me ipp teme nese kum hi me naj faqe ose najsen nese kum ba
  Pra qe mos me pa isp-ja , une jam ne ferizaj me lokacion edhe kam internet nga Kujtesa
  Sa osht e informune kujtesa ku jom ose ku ndodhum , pra nese najher veq vje puna i vje naj raport per qet ipp adres 123.242.xxx edhe i thot gjema ku ndodhet e sene qa ka ba
  A muna mu zbulu une edhe a ka naj mundsi djem mi fshi kto sene najqysh , se pc e krejt moti i kum ndrru veq e di qe ruhen edhe ne isp
   
 2. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  286
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese kjo osht krejt ajo qe ke bo vetem niher carding edhe ajo ka qen qe shum vite mos u merzit vlla te gjith kan cardu me cc te gatshme qe i kan mar neper forume.. ndersa per defacing une sbesoj qe ke prek ndonje faqe te madhe vlla shumica e shqiptarve kan bo deface te gatshme joomla,wp me scan password, 123456, admin, masnej me Symlink qe kan depertu ne server.. kshtu qe sipas mendimit tim shume mire qe i paske lon ato pune se jan thjesht humbje kohe.
   
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,252
  Pëlqimet:
  1,754
  Pikë nga trofetë:
  348
  Pershendetje!

  Ti ma shum paske dhon informacione ne forum ne publik, sesa met pas arrestu policia, dhe met pyet cfar ke bere?!

  Ti me kete teme vet i paske thire qe dikush met hetu per punen qe paske bo, e tu mos mjaftu e paske tregu ISP, Lokacionin etj.

  Sinqerisht me trego sa vjeq je? 15 ose 16?

  Po ta jap nje mundesi, nese don ta fshije temen, vetem me lajmro ne PM, ndersa per pyetjen qe ke bere a kan mundesi met gjet se cfar ke vizituar dhe ku je futur, atehere po te tregoj qe po kan mundesi me dit, sepse trafiku yte ka shku permes ISP-s.
   
 4. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  305
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  28
  hahahahaha
  [​IMG]
   
  iboanonymous pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...