1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si te krijojme nje 3D Pixel Text Effect

Tema tek 'Photoshop' e hapur nga Juerald, 27 Qershor 2010.

 1. Juerald

  Juerald Anëtar i Njohur

  Postimet:
  934
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ckemi :) IT ..Ky eshte postimi im i dyte ne Photoshop...
  Une nuk di mire Design...Por Kam gjetur ca tutoriale e do ti hedh ketu qe ti shifni e ti mesoni

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]
  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]  Gjith te mirat...Shpresoj ta provoni :) ////See you ..Respekt by Juerald.
   
 2. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Spo kuptoj mir, pasi qe nuk paska Text (Mu spo ma qet)

  Edhe braq ne Photoshop un nuk di si te bej 3D Text ne ket menyr si ne foto qe e ke qit ti

  [​IMG]
  Pra ket opsion ja sdi me qit un, ja se ka PS hiq !

  Si dhe nuk di si ta selektoj keshtu te gjith Textin !

  [​IMG]

  Shpresoj qe um ndihmon najsen !
   
 3. bl3r0

  bl3r0 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ky Tutorial Nuk Eshte Ber Me Photoshop, Por Me Adobe Illustrator CS... Prandaj Mos u Lodhni Me Gjet Kete (Opsion) Ne Photoshop xD
   
 4. kmu; <3 Inter

  kmu; <3 Inter Anëtar

  Postimet:
  19
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Photoshop cs5 ka opsionin per ta bere textin 3D ne kete menyr por ju sygjeroj atyre qe kan deshire te bejne texte 3D ju sygejeroj Xara 3D maker ose Cinema4D jan shum me te thjeshta
   

Shpërndaje faqen

Loading...