1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si te konvertoj nje video profesionale

Tema tek 'Audio dhe Video produksion' e hapur nga sppoozy, 13 Prill 2014.

 1. sppoozy

  sppoozy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  A mun dikush te me tregon se si te konvertoj nje video p.sh. qe ka 5 giga dhe te konvertoj ne megabyte,por me kualitet te njejt...
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,235
  Pëlqimet:
  1,237
  Pikë nga trofetë:
  358
  Kualiteti ska shanca me i mbet i njejt.
   
 3. sppoozy

  sppoozy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  @Blerim R. .. une kur e vendos nje video nje youtube me kualitet 600 mb, shkon shume ngadal ,mund tere diten ta presesh edhe ende nuk mbaron,kshtu qe mendoj se edhe disa video tjera qe kam pare ne youtube me kualitet shume te lart kan shume pak megabyte...\
   
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,235
  Pëlqimet:
  1,237
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nuk e di per te tjeret por une nje video 1 minutshe (ne formatin HD 720px) I ka rreth 70 MB mos gabofsha
   
 5. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  83
  Edhe mua kjo me intereson te di a i humbet Kualiteti origjinal videos nese e konvertojm dhe ja zvogelojm MB p.sh video esht 1080 e konvertojm dhe prap te mbetet njejt 1080..por me MB me pak.
   
 6. Elbunit

  Elbunit Anëtar Aktiv

  Postimet:
  235
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  ne cilin format e ki videon? MPEG? AVI? MP4...?
   
 7. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,077
  Pëlqimet:
  245
  Pikë nga trofetë:
  133
  kualiteti i humb pak , por tek zeri dallohet me shum !
   
 8. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  377
  Pëlqimet:
  95
  Pikë nga trofetë:
  28
  kualiteti nuk ka mundesi ne asnje menyr me mbet i njejt!
   
 9. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,084
  Pëlqimet:
  252
  Pikë nga trofetë:
  113
  Me HandBrake mundeni ti beni keto gjera...
   
 10. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,201
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Kjo nuk ka kuptim, nese ja ul mb videos ajo duhet me i hek efektet qe ne kete rast kualitetin per me pas ma pak mb.. Kshtuqe mos u lodh kot se nuk behet.
   
 11. Elbunit

  Elbunit Anëtar Aktiv

  Postimet:
  235
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  38
  Eshte e mundshme konverto me tnjejtat detalis perveq qe ja ndrron formatin ne keto te meposhtmet:
  1. AVI ose
  2. Windows Media Video (WMV) ose
  3. Flash Video (FLV)
   
 12. extraordinario

  extraordinario Anëtar Aktiv

  Postimet:
  165
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Problemi yt esht qe ate video e ke bere Render ne formatin AVI qe ta han hardiskun si mos me kon :p ,kshtu qe t kisha kshillu me e bo render ne formatin MP4 ta garantoj qe ki me pas shumfish ma pak MB .
   

Shpërndaje faqen

Loading...