1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Si te instalojme SSH2 ne VPS Linux (Root) Menyra me e leht (video)

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga DamageraL, 24 Shkurt 2014.

 1. DamageraL

  DamageraL Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje djem
  Para 2 muajve e kum ngaku 1 video ne youtube se si te instalojm ssh2 ne VPS Linux (Root)
  Ja Videoja


  Mirupafshim !
   
 2. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  238
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  33
  pershendetje mund teme tregosh pakashum qeshte SSH edhe per cfar te nevoitet , un pervete dua te di
   
 3. DamageraL

  DamageraL Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  ssh2 , eshte diqka qe te lidhesh nga webi ne server (Root , VPS Linux)
  kjo eshte me sa e di une
  mirmbetsh
   
 4. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  e instalova ssh2 por si me qel MySQL
  ne root
   
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ti instalimin e ke bere.Por a ka mundesi te tregosh cfare eshte SSH2 ? Per cfare sherben ?
   
 6. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Tybe se di weq e di qe duhet me instalu se e kam hap nje hosting per me hap Servera
   
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Te ndihmon per servera n CS ? Cfare serverash mund te hapesh me SSH2 ?
   
 8. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  servera
  po per srw te cs por mundet edhe per tjer une e kam hap nje srw por ROOT nuk po kam te mir
  Nese kan naj kush qe si duhet mundem me kontaktu PM
   
 9. doni!

  doni! Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  3
  DarKr0x pëlqen postimin.
 10. DamageraL

  DamageraL Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  e pata fjalen per ssh2 ! e jo thjesht per ssh
   
 11. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  SSH2 esht kishem si edicioni me i sigurt it SSH me i vogel ne madhesi .
  Dallimi elementar eshte qe SSH2 trafficun e vet e encrypton . e Ky djali qe ka ber ket tuto ok but me perdor ssh2 ne nje freehost vps :p thjesht spe kuptoj pse ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...